800
۰
در مراسم بزرگداشت شاعر طنز پرداز استان مطرح شد؛

پاسداشت فرهنگ و زبان قوم بلوچ توسط مرحوم سعید دهواری/ اهدای یک قطعه زمین به خانواده شاعر طنز پرداز سراوانی

در مراسم بزرگداشت مرحوم سعید دهواری شاعر طنزپرداز سراوانی یک قطعه زمین از سمت فرماندار در روستای زنگیان به خانواده مرحوم اهدا شد.
پاسداشت فرهنگ و زبان قوم بلوچ توسط مرحوم سعید دهواری/ اهدای یک قطعه زمین به خانواده شاعر طنز پرداز سراوانی
به گزارش شستون، آیین بزرگداشت مرحوم سعید دهواری شاعر طنزپرداز استان با حضور نماینده مردم شهرستان های سراوان، سیب و سوران و مهرستان، فرماندار، معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، شعرا، مسئولین شهرستان و جمعی از مردم در شامگاه روز گذشته چهارشنبه 21 آذرماه در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

درویش نارویی فرماندار سراوان در این مراسم هنرمندان را نقش آفرینان تأثیر گذار در معرفی فرهنگ جامعه برشمرد و گفت: برای حفظ و پاسداری هنر هر قوم در جامعه نیاز به هنرمندان و شاعرانی همچون سعید دهواری داریم.

وی با اشاره به پاسداشت زبان بلوچی توسط مرحوم سعید دهواری که به خوبی در سروده های خود به نمایان می گذاشت، خاطر نشان کرد: این شاعر گرانقدر سراوانی که خدمات ارزشمندی را در جمعیت هلال احمر داشته و در زمان حیات همواره با مردم جامعه به صورت مسالمت آمیز و همزیستی برخورد می کرد.

 در این مراسم از نیز از کتاب توحید و تمدن در اسلام با مترجمی غلام مصطفی امرایی زاده نیز رونمایی شد. 

همچنین از طرف فرماندار، بخشداری مرکزی و بنیاد مسکن یک قطعه زمین 200 متری در روستای زنگیان و مبالغ 6 میلیون تومان از سوی هنرمندان به خانواده مرحوم سعید دهواری اهدا شد.

گفتنی است سعید دهواری یکی از شاعران و طنز پردازان نامی استان و سیستان و بلوچستان بود که در اواخر ماه رمضان سال جاری بر اثر تیراندازی افراد ناشناس به قتل رسید.


انتهای پیام/الف.د
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
کد مطلب: 12820
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *