800
۰

سراوان؛ شهر صف ها/ از کمیاب بودن سیلندر گاز در نمایندگی ها تا ازدیار در بازار آزاد!

برخی از شهروند سراوانی با توجه به اینکه در بعضی از روزهای هفته گاز مایع در نمایندگی ها وجود ندارد و همان روز ها در بازار آزاد به وفور یافت می شود، اظهار گلایه کردند و خواستار رسیدگی به این موضوع از سوی متولیان امر شدند.
سراوان؛ شهر صف ها/ از کمیاب بودن سیلندر گاز در نمایندگی ها تا ازدیار در بازار آزاد!
به گزاش شستون، در سال های اخیر در شهرستان مرزی سراوان برای دریافت نوبت سونوگرافی از ساعت 3 نیمه شب صف های طولانی تشکیل می شد که پس از انتشار گزارشات و اخبار در رسانه ها و جراید و پیگیری علما و مسئولین بالاخره، صف های طولانی شبانه برای سونوگرافی از شهرستان رخت بر بست.

 از دیگر صف های تشکیل شده در سراوان می توان به تشکیل صف بنزین، صف پایش کالا برگ های نفت سفید و به تازگی با برودت هوا، تشکیل صف دریافت سیلندر اشاره کرد و می شود سراوان را با عنوان شهر صف ها نامگذاری کرد.

 پس از گذر از کنار شرکت های توزیع سیلندر گاز در سراوان، مشاهده می شود که پیر و جوان، زن و مرد و کودک و بزرگ سال در صف برای دریافت سیلندر گاز به انتظار ایستاده اند.

برخی با خودرو و برخی پای پیاده در حال طی کردن مسیر شرکت توزیع سیلندر گاز هستند که اظهار می کنند، شرکت های مربوطه پاسخ تلفن آنها را نمی دهند و مجبور به حضور درب شرکت می شوند.

 یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون اظهار کرد: تشکیل صف های طولانی در شهرستان سراوان بر کسی پوشیده است، اما نکته حائز اهمیت این است که چرا مسئولین و دست اندر کاران مربوطه برای رفع این معضل چاره ای اندیشیده نمی کنند.

 وی افزود: بنا بر اظهارات مسیولین شرکت گاز و یا اپراتور های آنها که هر وقت دلشان بخواهد، پاسخ تلفن می دهند، افزود: برخی از روزها در شهرستان گاز وجود و روز دیگر خیر، پس چرا در دکه ها و بعضی از فروشگاه های سطح شهر سیلندر گاز برای فروش وجود دارد؟

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: بالاجبار مجبور به خرید سیلندر گاز در بازار آزاد هستند که معضلاتی را برای همه به وجود آورده است.

 وی اضافه کرد: برای دریافت دو سیلندر گاز در صف طولانی یکی از شرکت ها تا چندین ساعت به انتظار ایستاده اما موفق به دریافت سیلندر نشده و مجبور به تهیه سیلندر گاز با قیمت 15 هزار تومان از یکی از دکه های شهر شده است.

 این شهروند گفت: با 15 هزار تومان می توانسته دو سیلندر گاز از شرکت خریداری کند اما با بی توجهی مسئولین مربوطه که مشکلات مردم را در این اوضاع اقتصادی درک نمی کنند، فقط توانسته  یک سیلندر تهیه کند.
لازم به ذکر است اواخر هفته گذشته شهسوار نصرتی معاون برنامه ریزی فرمانداری سراوان به همراه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، اداره استاندارد و مسئول کمیته سوخت شهرستان به صورت سرزده از تأسیسات گاز مایع نصر در شهرستان بازدید کرد.

وی در این بازدید به شفافیت نحوه توزیع گاز مایع جهت مرتفع ساختن مشکلات مردم در راستای خدمت رسانی و جلوگیری از قاچاق گاز تأکید کرد.

 معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری سراوان تأسیسات را به ایجاد ساز و کار مناسب و همچنین شارژ سیلندر های نمایندگی های توزیع پرسی و ایران در هنگام کمبود گاز موظف کرد.


 انتهای پیام/الف.د  
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸
کد مطلب: 13125
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *