800
۰

سی‌ان‌ان‌: ترامپ قصد دارد رهبر مخالفان دولت ونزوئلا را به‌عنوان رئیس‌جمهور این کشور به رسمیت بشناسد

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در گزارشی فاش کرد ترامپ به رسمیت شناختن رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا را به عنوان رئیس‌جمهور این کشور بررسی می‌کند.
سی‌ان‌ان‌: ترامپ قصد دارد رهبر مخالفان دولت ونزوئلا را به‌عنوان رئیس‌جمهور این کشور به رسمیت بشناسد
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در گزارشی به نقل از سه منبع آگاه، فاش کرد دونالد ترامپ به رسمیت شناختن «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا، را به عنوان رئیس‌جمهور این کشور بررسی می‌کند.
ترامپ در حالی احتمال این اقدام مداخله‌جویانه در امور داخلی ونزوئلا را بررسی می کند که نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور منتخب ونزوئلا، بیستم دی ماه پس از ادای سوگند در دیوان عالی این کشور، به طور رسمی دور دوم ریاست جمهوری خود را آغاز کرد.
آمریکا اعلام کرده است نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری ونزوئلا را به رسمیت نمی‌شناسد. ترامپ پس از اعلام نتایج این رقابت ها، در بیانیه‌ای اظهار کرد: «ما از مادورو می خواهیم دموکراسی را بازگرداند، انتخابات آزاد و عادلانه برگزار کند، تمامی زندانیان سیاسی را به صورت فوری و بدون قید و شرط آزاد سازد و به محرومیت اقتصادی مردم ونزوئلا پایان دهد».
در ادامه گزارش سی ان ان به نقل از دو منبع آگاه آمده است دولت ترامپ همچنین وضع شدیدترین تحریم‌های نفتی علیه ونزوئلا را بررسی می کند و به دنبال تحریم کامل این کشور در بخش صادرات نفت است.
انتهای پیام/
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۰
کد مطلب: 13247
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *