800
۰

بیشترین مدال المپیک در تاریخ ایران چگونه در سال های بعد از انقلاب به دست آمد؟

بیشترین مدال ایران در المپیک، سال 1391 در شهر لندن اتفاق افتاد وقتی کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با 53 نفر برای اولین بار توانست 5 مدال طلا، 6 مدال نقره و 3 مدال برنز کسب کند.
بیشترین مدال المپیک در تاریخ ایران چگونه در سال های بعد از انقلاب به دست آمد؟
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اولین حضور ایران در المپیک به سال 1279 هجری-شمسی برمی‌گردد، یعنی به دوران قاجار، وقتی یک ورزشکار ایرانی در رشتۀ شمشیربازی در المپیک پاریس شرکت کرد.
از آن زمان تا به امروز، ایران 17 دوره در مسابقات المپیک حضور داشته که از این 17 دوره، 8 بار مربوط به بعد از انقلاب بوده است.
قبل از انقلاب، پرنشان‌ترین کاروان ایران در المپیک، شامل حداکثر 7 مدال می‌شد. اما بیشترین مدال ایران در المپیک، سال 1391 در شهر لندن اتفاق افتاد وقتی کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با 53 نفر برای اولین بار توانست 5 مدال طلا، 6 مدال نقره و 3 مدال برنز کسب کرده و در ردۀ پانزدهم جهان و ردۀ یازدهم رقابت‌های مردانِ جهان بایستد.
این اولین بار بود که کاروان ورزشی ایران در المپیک توانسته بود مجموعا 13 مدال یعنی نزدیک به دو برابر بیشتر از تعداد مدال‌های یک دورۀ المپیک در پیش از انقلاب را کسب کند و به این ترتیب پرنشان‌ترین المپیک تاریخ ایران را رقم بزند.
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب: 13496
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *