800
۰

از بین رفتن آسفالت منطقه اسفندک پس از گذشت دو ماه از نصب روکش/ یک مقام مسئول: نصب سرعت گیر بدون مجوز علت جمع شدن آسفالت است+ فیلم

در روز های اخیر از بین رفتن آسفالت منطقه اسفندک بخش مهرگان سراوان پس از گذشت دو ماه از ترمیم در شبکه های اجتماعی خبر ساز شده است.
از بین رفتن آسفالت منطقه اسفندک پس از گذشت دو ماه از نصب روکش/ یک مقام مسئول: نصب سرعت گیر بدون مجوز علت جمع شدن آسفالت است+ فیلم
به گزارش شستون، در روزهای اخیر فیلم و تصاویری از آسفالت منطقه اسفندک بخش مهرگان شهرستان سراوان در فضای مجازی منتشر که گلایمندی مردم این منطقه را به دنبال داشت.
 
به گفته برخی از مردم این منطقه، آسفالت محور مواصلاتی این منطقه پس از گذشت دو ماه از روکش آسفالت، تخریب شده است.
 
 مردم بخش مهرگان خواستار رسیدگی و پاسخگویی مسئولسن مربوطه در خصوص تخریب زودهنگام روکش آسفالت محور این منطقه شدند.
 
هوشنگ دهواری رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون در خصوص وارفتگی و تخریب روکش آسفالت مسیر اسفندک، اظهار کرد: مقصر مردم هستند و پاسخ چرایی تخریب زودهنگام روکش آسفالت را باید بدهند چرا که امروز آسفالت انجام شده و روز بعد اقدام به نصب سرعت گیر کرده اند.
 
وی افزود: تراکم آسفالت به دست نیامده و به کیفیت عالی نرسیده بود که سرعت گیر در آن محور نصب  شده و با توجه به تردد روزانه ۲۰۰ تریلی در محور، منجر به وارفتگی و از بین رفتن روکش آسفالت شده است.
 
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سراوان خاطر نشان کرد: در شورای ترافیک باید پیشنهاد و یا درخواست نصب سرعت گیر ارائه و پس از اخذ مجور، اقدام به نصب سرعت گیر شود که سرعت گیر این منطقه بدون مجوز نصب شده آن هم در زمانی که آسفالت از نظر فنی به کیفیت مطلوب نرسیده که منجر به جمع شدن آسفالت شده است.
 
دهواری گفت: وی شاکی است چرا که به بیت المال ضرر وارد کرده اند و مردم و شورای منطقه باید پاسخگو باشند.
 
در پیگیری هایی که خبرنگار شستون از فضل کریم بهرام زهی رئیس شورای بخش مهرگان داشت، وی با بیا اینکه حد فاصل روستای دهک و مورت و سپس از مورت تا اسفندک زیر ساخت و آسفالت بوده و در ماه های اخیر فقط روکش شده است.
 
رئیس شورای بخش مهرگان ادامه داد: علت وارفتگی آسفالت این منطقه سرعت گیر نبوده بلکه بالا بودن از حد نرمال قیر بوده است.
 
بهرام زهی تصریح کرد: اگر گفته می شد زیر ساخت مشکل داشته پاسخ قانع کننده ای بود نه اینکه سرعت گیر را مقصر تخریب و جمع شدن آسفالت بیان کنند.
 
وی اظهار کرد: به فرض مثال سرعت گیر علت از بین رفتن آسفالت منطقه اسفندک شده، اما حد فاصل روستای دهک تا مورت که سرعت گیر وجود ندارد، چرا دچار مشکل شده و جاده لغزنده می باشد که مردم در تردد با مشکل مواجه شده اند؟
 
رئیس شورای بخش مهرگان سراوان با بیان اینکه نصب روکش آسفالت بدون کارشناسی انجام شده است، خاطر نشان کرد: باید ارگان های مربوطه که می دانستند نصب سرعت گیر برای آسفالت مشکل به وجود می آورد، از نصب سرعت گیر جلوگیری می کردند نه اینکه مردم را مقصر بدانند.


 
انتهای پیام/ الف.د
 
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۳
کد مطلب: 13750
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *