800
۰
با هدف توانمند سازی مردم در ارتقاء سلامت جامعه؛

چهارمین خانه مشارکت مردم در سلامت در سراوان برگزار شد

چهارمین خانه مشارکت مردم در سلامت در شهرستان سراوان با هدف توانمند سازی مردم در ارتقاء سلامت جامعه برگزار شد.
چهارمین خانه مشارکت مردم در سلامت در سراوان برگزار شد
به گزارش شستون، چهارمین خانه مشارکت مردم در سلام در شهرستان سراوان با هدف توانمند سازی مردم در ارتقاء سلامت جامعه صبح امروز در سالن همایش شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

 نجمی کارشناس مسئول دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه این مراسم گفت:  اعضای خانه مشازکت پل ارتباطی میان نظام سلامت و مردم هستند تا پیام های خود مراقبتی و ارتقاء سلامت را به جامعه منتقل کنند.

 وی افزود:  توانمند سازی مردم در ارتقاء سلامت از طریق مشارکت آنها در طراحی، اجرا و ارزشیابی برنامه های سلامت به دست خواهد آمد.

کارشناس مسئول دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: اعضای شورای مشارکت مردم را نمایندگان تشکل های مردمی مانند نماینده شورای اسلامی شهر و روستا، نماینده ورزشکاران، نماینده شوراهای دانش آموزی و نماینده معلمان تشکیل می دهد که در صورت تشکیل شبکه مردمی جدید، نماینده آن تشکل با نظر اعضای شورا در خانه مشارکت عضو می شود.

نجمی خاطر نشان کرد: اعضای خانه مشارکت در انجام وظایف سه گانه انتقال مطالبات مردم و پیامد های سلامتی به مخاطبان و مشارکت در پروژه ها و برنامه های سلامت فعالیت خواهند کرد.

 وی در پایان تصریح کرد: در خانه مشارکت مردم در سلامت، افرادی به عنوان تسهیل گر محتوای آموزشی را به گروه های هدف جامعه از کودک تا نوجوان، جوانان، میانسالان و سالمندان با اولویت بیماری های غیر واگیر همچون قلبی و عروقی، سرطان و تصادفات انتقال می دهند.

 انتهای پیام/الف.د
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۲
کد مطلب: 13783
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *