800
۰

واکنش به موقع ظریف به رفتار احمقانه آمریکایی‌ها/ حالا همه‌ می‌دانند راه مقابله «مقاومت» است نه «مذاکره»

در حالی ترامپ با رفتاری احمقانه سپاه را تروریست خواند که وزیر خارجه کشورمان طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار اقدام متقابل با آمریکایی‌ها شد.
واکنش به موقع ظریف به رفتار احمقانه آمریکایی‌ها/ حالا همه‌ می‌دانند راه مقابله «مقاومت» است نه «مذاکره»
به گزارش شستون؛ به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته بود که همزمان با میلاد امام حسین علیه السلام و روز پاسدار، احمق‌های درجه یک آمریکایی این‌بار نام سپاه را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده و بار دیگر دشمنی خود را با ملت ایران عیان‌تر از قبل کرد.
اما نکته قابل توجه در این بین، واکنش به موقع و ستودنی وزیر امور خارجه کشورمان بود که طی نامه‌ای به رئیس جمهور پیشنهاد کرد که شورای عالی امنیت ملی، نیروهای نظامی آمریکا در منطقه غرب آسیا موسوم به «سنتکام» را در فهرست گروه‌های تروریستی از نظر ایران قرار دهد.
همین اقدام محمد جواد ظریف کافی بود تا دقایقی پس از اقدام خصمانه و احمقانه ترامپ، شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید این رفتار، طی اقدامی متقابل اعلام کند که رژیم ایالات متحده آمریکا «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند.
متن کامل بیانیه شورای عالی امنیت ملی به شرح ذیل است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
شورایعالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدام غیرقانونی و خطرناک رژیم ایالات متحده امریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی»، این اقدام بی‌اساس را خطر عمده‌ای برای صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و نقض آشکار قواعد آمره حقوق بین‌الملل و منشورملل متحد می‌داند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برخلاف آمریکا و متحدان منطقه‌ای آنکه همواره حامی گروه‌های افراطی و تروریست‌ها در منطقه غرب آسیا بوده‌اند، پیوسته در خط مقدم مقابله با تروریزم و افراطی‌گری در منطقه بوده و نقش این نیروی فداکار و انقلابی در مقابله با القاعده، داعش، النصره و سایر گروه‌های تروریستی در منطقه توسط مردم و دولت‌های آسیب‌دیده همواره مورد تقدیر است.
جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز امریکا اعلام می‌نماید، رژیم ایالات متحده آمریکا را «دولت حامی تروریزم» و «فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام» و تمامی نیروهای وابسته به آن را «گروه تروریستی» می‌داند. این فرماندهی مسئولیت اجرای سیاست‌های تروریستی دولت امریکا علیه منطقه غرب آسیا را به عهده داشته که امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و جان افراد بی‌گناه ایرانی و غیرایرانی را برای تحمیل سیاست‌های خصمانه ایالات متحده بخطر انداخته است که از آن جمله حمله وحشیانه و عامدانه به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷، مشارکت در کشتار مردم یمن و دیگر شهروندان غیر نظامی در غرب آسیا را می‌توان نام برد.
بدیهی است رژیم ایالات متحده امریکا تمامی مسئولیت‌های عواقب خطرناک این اقدام ماجراجویانه را برعهده خواهد داشت.»
رفتار ظریف، نقطه عطفی در رفتارهای دیپلماسی ایرانی‌ها
هرچند ظریف تنها کسی نبود که پس از اقدام اخیر ترامپ واکنش نشان داد اما به نظر می‌رسد عکس‌العمل هوشمندانه وزیر امور خارجه و پیشنهادش به رئیس شورایعالی امنیت ملی مبنی بر قرار دادن نام «سنتکام» در فهرست گروه‌های تروریستی از نظر ایران نقطه عطفی در رفتارهای دستگاه دیپلماسی کشورمان به حساب می‌آید.
حالا همه‌ می‌دانند راه مقابله «مقاومت» است نه «مذاکره»
هرچند در جریان مذاکرات با ۱+۵ و تصویب برجام بعضا شاهد بودیم که برخی چهره‌های نزدیک به دولت و وزارت امورخارجه با امید خاصی به سیمای کدخدا می نگریستند و همه امیدشان به تدبیر غربی‌ها بود اما به نظر می‌رسد این روزها و به لطف درایت مقام معظم رهبری حالا سردمدار سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران نیز به خوبی دریافته تنها راه مقابله با نظام استکباری آمریکا مقاومت است و نه مذاکره.
اقدام احمقانه ترامپ؛ آغازگر تحول جدی بین ایران و آمریکا
به نظر می‌رسد اکنون و با اقدام اخیر آمریکایی‌ها باید منتظر تحولی جدی در روابط بین ایران و آمریکا باشیم. رابطه‌ای که از ابتدای انقلاب اسلامی سرانجامش مشخص بود اما طی سالیان اخیر عده‌ای با خوش‌گمانی و ساده‌لوحی می‌پنداشتند که تنها راه حل مشکلات کشور، ارتباط و رابطه با آمریکاست!
برهمین اساس عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در برنامه گفتگوی ویژه خبری طی گفتگوی زنده تلفنی با اشاره به اینکه آمریکا خطای راهبردی در خصوص ایران انجام و سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داده است، گفت: این موضوع سبب تحول جدی میان ایران و آمریکا خواهد شد، برای اولین بار است که آمریکا یکی از خطوط جدی و قرمز جمهوری اسلامی ایران را به این شکل رد می‌کند.
سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب: 13883
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *