800
۰

​رفع اختلاف ۶ساله دو طائفه در خاش

اختلاف خونین طوایف میربلوچ زهی و بهادرزهی با طایفه حیدرزهی (عباسی ) ساکن در منطقه ایرندگان در شهرستان خاش به صلح انجامید.
​رفع اختلاف ۶ساله دو طائفه در خاش
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون؛ اختلاف چندین ساله طوایف میربلوچ زهی و بهادرزهی با طایفه حیدرزهی (عباسی) که منجر به کشته شدن ۶ نفر و مجروحیت یک نفر و گروگانگیری یک نفر دیگر شده بود با تلاشه ای شبانه روزی مدیریت قبایل و طوایف نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و همکاری صمیمانه اعضای شورای تامین شهرستان خاش، بخشدار ایرندگان و علماء، سران و معتمدین قبایل و طوایف منطقه حل و فصل شد.

بر پایه این‌گزارش؛ جلسه صلح طوایف، امروز در محل سالن اجتماعات فرمانداری خاش و حضورقاسمی مدیریت قبایل و طوایف نهاد، یوسفی فرماندار خاش، برهانی نماینده دادستانی، جمعی از علماء و روحانیون منطقه، سران معتمدین و ریش سفیدان قبایل و طوایف و اعضای شورای تامین شهرستان خاش برگزار شد.

در این جلسه بخشدار ایرندگان و سران طوایف میربلوچ زهی، کرد، سهراب زهی، نارویی، ایرندگانی،  حیدرزهی، عباسی، بهادرزهی، بامری، ستوده، شهنوازی، جمشیدزهی و اولیاء دم مقتولین و مجروحین حضور  داشتند که در نهایت اختلاف ۶ ساله به صلح و دوستی انجامید.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۳
کد مطلب: 14511
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *