800
۰

امرار معاش معتادین کارتن خواب از طریق فروش طلای کثیف!

شهردار سراوان گفت: بیشتر زباله گردها افراد معتاد و یا بی بضاعت هستند که با جمع آوری زباله ها، وسایل پلاستیکی مانند بطری و یا قوطی های فلزی و کارتن ها در سطح شهر امرار معاش می کنند.
امرار معاش معتادین کارتن خواب از طریق فروش طلای کثیف!
به گزارش شستون، این روزها در اقصی نقاط شهر تعداد افرادی که کیسه بر دوش دارند و زباله های سطح شهر را جمع آوری می کنند، در حال افزایش است که به در هر کوچه و خیایان حداقل پنج یا 6 نفر زباله گرد وجود دارد.

 برخی از زباله گردها علاوه بر جمع آوری زباله های مورد نیاز خود که کاغذ، پلاستیک و فلزات است، بقیه پسماندهای موجود در سطل های زباله را در محیط رها کرده که منجر به گلایمندی شهروندان شده است.

 رها سازی زباله ها علاوه بر اینکه چهره زشتی را به شهر می بخشد، منجر به افزایش حیوانات، حشرات موذی و آلودگی های زیست محیطی و به خطر اُفتادن سلامت شهروندان را نیز به  دنبال دارد.

علاوه بر موارد فوق، رها سازی زباله ها کار جمع آوری زباله ها را برای کارگران شهرداری نیز سخت می کند چرا که پسماندها در اطراف سطل های زباله و یا در محیط پراکنده می شوند.

 در این راستا هاشم دهقانی شهردار سراوان در گفت و گو یا شستون بیان کرد: زباله گردها علاوه بر معایب و مشکلاتی که برای شهر و شهرداری به وجود می آورند دارای محاسنی نیز هستند.

 وی افزود: زباله گردها حجم زیادی از زباله ها را کم و با تفکیک زباله های مورد نیاز جهت فروش به ضایعاتی ها جهت بازیافت ضایعات کمک می کنند.

 شهردار سراوان در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: اما بسیاری از آنها زباله ها را در محیط رها  می کنند که چهره زشتی را به شهر می بخشد و منجر به آلودگی محیط اطراف، پیدایش حشرات، حیوانات موذی و سگ های ولگرد و گربه ها نیز می شود که مشکلات متعددی را برای شهروندان به وجود می آورند.

 دهقانی خاطر نشان کرد:  بیشتر زباله گردها افراد معتاد کارتن خواب و یا بی بضاعت هستند که با جمع آوری زباله ها، وسایل پلاستیکی مانند بطری و یا قوطی های فلزی و کارتن ها در سطح شهر امرار معاش می کنند.

 وی تصریح کرد: جهت سازماندهی زباله گردها نیاز به مطالعه جامعه پسماند است که این خود پروسه طولانی را در بر می گیرد که در این راستا باید تمامی جوانب سنجیده شود.

انتهای پیام/الف.د 
دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب: 14569
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *