800
۰
با هدف حفاظت از حیات وحش انجام شد:

لایروبی و بهسازی آبشخورها و چشمه ها در شهرستان سرباز

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز از لایروبی و بهسازی آبشخورها و چشمه ها توسط نیروهای محیط بان این شهرستان خبر داد.
لایروبی و بهسازی آبشخورها و چشمه ها در شهرستان سرباز
به گزارش شستون؛ دهواری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: عدم دسترسی حیات وحش به منابع آبی به خصوص در فصل تابستان یکی از بزرگترین معضلات مدیریت حیات وحش و از مهمترین دلایل نابودی تنوع زیستی و کاهش جمعیت وحوش به شمار می رود.

به گفته وی، این معضل به دلایلی همچون خشک شدن کامل یا کاهش دبی چشمه ها ی طبیعی بر اثر خشکسالی و استفاده بی رویه از آب های زیر زمینی، اشغال اندک چشمه های طبیعی باقیمانده توسط دام های اهلی، خشک شدن رودخانه های فصلی در تابستان و کاهش شدید روان آب های سطحی در این مناطق بوجود آمده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز ادامه داد: در این شرایط حیوانات تشنه برای دسترسی به آب به ناچار از زیستگاه امن خود خارج و به جوامع انسانی مانند روستاها، مزارع و یا آبشخور دام های اصلی نزدیک شده و توسط افراد سودجو یا سگ های گله و یا بر اثر برخورد با خودروهای عبوری کشته می شوند. فراهم نمودن امکان دسترسی وحوش به منابع آبی در نقاط امن زیستگاه ها یکی از مهمترین برنامه های مدیریت حیات وحش در مناطق بیابانی کشور به شمار می رود.

دهواری بیان کرد: در این راستا مرمت و لایروبی چشمه ها و آبشخورها منطقه توسط نیروهای محیط بان شهرستان سرباز انجام شد.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: 15119
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *