800
۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان مطرح کرد:

افزایش راندمان مدیریت مصرف آب با بکارگیری سیستم های نوین آبیاری

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: توسعه بخش کشاورزی وارتقای تولید در گرو بکارگیری سیستم های نوین آبیاری است.
افزایش راندمان مدیریت مصرف آب با بکارگیری سیستم های نوین آبیاری
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، غلام حیدر زورقی صبح امروز در نشست مدیران جهادکشاورزی شهرستان ها و مجریان و دست اندرکاران سیستم های نوین آبیاری در مرکز آموزش کشاورزی بمپور افزود: سیستان و بلوچستان جزو استان‌های کم بارش و از نظر منابع آبی در محدویت قرار داد که بکارگیری سیستم های نوین آبیاری ضرورت بخش کشاورزی است تا هم راندمان مديريت مصرف آب افزایش یافته و هم موجبات رونق تولید فراهم شود.

وی بیان کرد: دولت در این راستا به کمک بخش کشاورزی آمده و بخش اعظم هزینه های اجرایی سیستم های نوین آبیاری یعنی تا ۸۵درصد هزینه را به صورت بلاعوض پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: تا کنون 34 هزار هکتار از اراضی استان به سیستم نوین آبیاری مجهز شده و کار مطالعه برای اجرای 30 هزار هکتار سیستم های نوین آبیاری نیز انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: در حال حاضر 27 پیمانکار بومی وغیر بومی و 19 مشاور حقیقی و حقوقی برای اجرای این سیستم ها در استان مشغول کار می‌باشند.

زورقی تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون برای تجهیز پنج هزار و 400 هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری مبلغ 490 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و از این میزان کار اجرای 380 هکتار به اتمام رسیده است.

گفتنی است از 34 هزار هکتار سیستم آبیاری نوین اجرا شده در استان، هشت هزار و 228 هکتار بارانی،24 هزار و 252هکتار قطره‌ای وهزار و 520 هکتار کم فشار می باشد.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب: 15323
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *