800
۰

انتظارات ما از رویداد ماه اکتبر مایکروسافت: آیا شاهد معرفی سرفیس جدید خواهیم بود؟

مایکروسافت تا چندی دیگر رویداد بزرگ خود را برگزار خواهد کرد، پیش‌بینی حال اتفاقات احتمالی این مراسم به موضوع گزارش امروز ما تبدیل شده است.
انتظارات ما از رویداد ماه اکتبر مایکروسافت: آیا شاهد معرفی سرفیس جدید خواهیم بود؟
به گزارش شستون؛  باشگاه خبرنگاران جوان، شرکت مایکروسافت در طول سال چندین بار به برگزاری رویداد اختصاصی می‌پردازد اما یکی از رویدادهای مهم آن همیشه در ماه اکتبر برگزار می‌شود. رویدادی که در آن شاهد رونمایی نسل جدید دستگاه‌های سخت افزاری خانواده سرفیس هستیم. اخیرا نیز این شرکت ردموندی دعوتنامه رویداد ۲ اکتبر سال ۲۰۱۹ خود را ارسال کرده و وعده رونمایی محصولات برجسته را داده است.

رویدادی که انتظار داریم در آن چندین محصول جدید خانواده سرفیس رونمایی شود. حتی گفته شده یک محصول کاملا جدید نیز در این رویداد معرفی خواهد شد که احتمالا همان دستگاه منعطف و ویژه مایکروسافت است. با وجود مدل‌هایی نظیر سرفس لپ‌تاپ ۳، سرفیس پرو ۷ و چندی دیگر، یک مدل مرموز با اسم رمز Centaurus نیز در دست توسعه قرار دارد، محصولی که قرار است آن را در جریان رویداد مایکروسافت در ۲ اکتبر مشاهده کنیم و تاکنون اطلاعات دقیق و تصاویر رسمی آن دردسترس قرار نگرفته و نمی‌توان به شایعات بی‌اساس نیز اکتفا کرد. پیش‌بینی می‌شود ستاره رویداد آینده مایکروسافت همین دستگاه ناشناس باشد. در کنار مدل‌های مورد اشاره احتمال رونمایی سرفیس استودیو ۳ و سرفیس بوک ۳ هم کم نیست.

اگرچه بیشتر گزارش‌ها پیرامون سرفیس لپ‌تاپ ۳ و سرفیس پرو ۷ قرار دارد. در این مطلب می‌خواهیم از انتظاراتمان از کنفرانس ۲ اکتبر مایکروسافت را بازگو کنیم. در صورت تمایل به تماشا رویداد آینده این شرکت ردموندی، مطالعه این مطلب خالی از لطف نیست.

انتظارات ما از رویداد ماه اکتبر مایکروسافت: آیا شاهد معرفی سرفیس جدید خواهیم بود؟

محصول احتمالی اول مایکروسافت: سرفیس پرو ۷
شرکت مایکروسافت تقریبا در هر سال یک مدل جدید از سرفیس پرو، تبلت هیبریدی خود را رونمایی می‌کند. بنابراین پیش‌بینی شده در رویداد ۲ اکتبر هم این برند مطرح بیکار ننشسته و یک مدل جدید از سرفیس پرو با نام Sureface Pro 7 را معرفی کند. تاکنون جزئیاتی درباره پیکربندی این تبلت منتشر شده که نشان می‌دهد، مایکروسافت می‌خواهد نسخه‌های متنوعی برای سرفیس پرو ۷ در نظر گیرد. از مدلی با پردازنده Core i3 و حافظه رم ۸ گیگابایتی گرفته تا مدل Core i7 و حافظه رم ۱۶ گیگابایتی، همگی قابل پیش‌بینی هستند.

بیشتر بخوانید: ۶ نکته‌ای که ممکن است از مراسم رونمایی سری آیفون ۱۱ از دست داده باشید

بنابراین مایکروسافت می‌خواهد در سال جاری یک تبلت هیبریدی مناسب هر قشری را معرفی کند. برخلاف سال‌های گذشته که چندان پیکربندی گسترده نبود و تنها دو تا سه مدل را دربرمی‌گرفت، اگر گزارش‌های انتشاریافته صحت داشته باشند، مایکروسافت امسال ۵ مدل پیکربندی برای سرفیس پرو ۷ در نظر گرفته است. چیزی که درباره سرفیس پرو ۷ روشن نیست آن است که آیا مایکروسافت در کنار USB-C به افزودن پورت تاندربلوت ۳ روی خواهد آورد تا افراد بتوانند به سادگی نمایشگر مستقل را به این تبلت متصل کنند یا خیر. ما همچنین انتظار داریم پردازنده نسل جدید Ice Lake اینتل و یک کاور بهبودیافته برای نسل جدید سرفیس پرو در نظر گرفته شود.

انتظارات ما از رویداد ماه اکتبر مایکروسافت: آیا شاهد معرفی سرفیس جدید خواهیم بود؟

محصول احتمالی دوم مایکروسافت: سرفیس لپ‌تاپ ۳
شرکت مایکروسافت تاکنون مدل‌های متنوعی از خانواده سرفیس را در قالب تبلت، لپ‌تاپ، All in One و هدفون معرفی کرده است. حتی لوازم جانبی نظیر صفحه کلید و ماوس را هم شاهد بوده‌ایم. اما به نظر می‌رسد در رویداد ۲ اکتبر سال ۲۰۱۹ این شرکت باید شاهد معرفی نسخه جدید سرفیس لپ‌تاپ ۳ به عنوان یک لپ‌تاپ خوش قیمت و بهبودیافته باشیم.

در سال‌های گذشته سرفیس لپ‌تاپ به عنوان نوت بوک اقتصادی مایکروسافت شناخته می‌شد و حتی برخی آن را یک مدل میانی سرفیس پرو و سرفیس بوک می‌دانستند. اما گفته می‌شود در سال جاری مایکروسافت تغییراتی برای آن در نظر خواهد گرفت و از سخت افزار قدرتمندتری بهره خواهد برد. بنابراین باید رقیب جدی برای مک بوک ایر یا مک بوک پرو باشد. البته جزئیات دقیق آن به وضوح فاش نشده است، گفته شده این لپ‌تاپ خوش قیمت در نسخه ۱۵ اینچی با پردازنده قدرتمند رایزن AMD عرضه خواهد شد. انتظار داریم در نسل جدید پورت تاندربولت ۳ در کنار USB-C به کار گرفته شود و شرکت ردموندی تنها به سرفیس کانکتور معمولی اکتفا نکند.

انتظارات ما از رویداد ماه اکتبر مایکروسافت: آیا شاهد معرفی سرفیس جدید خواهیم بود؟

محصول احتمالی سوم مایکروسافت: سرفیس بوک ۳
یکی از لپ‌تاپ‌های برجسته مایکروسافت که رقیب جدی خانواده مک بوک پرو اپل محسوب می‌شود، سرفیس بوک است. مایکروسافت تاکنون تنها دو مدل سرفیس بوک معرفی کرده و چندان توجهی به بروزرسانی این لپ‌تاپ حرفه‌ای ندارد. سال گذشته خبری از نسخه جدید سرفیس بوک نبود اما ممکن است سال جاری اخباری به گوش برسد و در رویداد ۲ اکتبر این برند ردموندی برنامه‌ای در سر داشته باشد.

در صورت معرفی سرفیس بوک ۳ باید انتظار داشت سخت افزار قدرتمندی نظیر پردازنده نسل دهمی اینتل و گرافیک قدرتمند RTX انویدیا در این مدل استفاده شود. اگرچه تاکنون شایعه کافی درباره سرفیس بوک ۳ وجود ندارد و حتی مشخص نیست آیا مایکروسافت آن را معرفی می‌کند یا خیر، در صورت به وقوع پیوستن باید انتظار یک لپ‌تاپ با طراحی جدید و مشخصات بهبودیافته را داشت.

این نوت بوک هیبریدی را می‌توان در حالت تبلت یا لپ‌تاپ برجسته مورد استفاده قرار داد. ما انتظار داریم مایکروسافت افزودن پورت تاندربولت ۳ را همانند دیگر مدل‌ها فراموش نکند، زیرا شدیدا کمبود آن در سرفیس بوک احساس می‌شود.

انتظارات ما از رویداد ماه اکتبر مایکروسافت: آیا شاهد معرفی سرفیس جدید خواهیم بود؟

محصول احتمالی چهارم مایکروسافت: سرفیس استودیو ۳
شرکت مایکروسافت در نظر دارد سال ۲۰۱۹ چندین مدل محصول جدید رونمایی کند که شامل سرفیس استودیو، سرفیس بوک، لپ‌تاپ و پرو نسل جدید می‌شود. در حالی که سال گذشته سرفیس استودیو ۲ بدون هیچ تغییر ظاهری و تنها بروزرسانی سخت افزاری معرفی شد، انتظار داریم در سال ۲۰۱۹ مایکروسافت به دنبال معرفی نسخه جدیدی باشد که طراحی متفاوتی نسبت به قبل دارد.

طرفداران سرفیس استودیو انتظار دارند شرکت ردموندی به طراحی ظاهری این All in One حرفه‌ای توجه داشته باشد و تنها بخش سخت افزار را هدف قرار ندهد. بنابراین در صورت معرفی نسخه جدید سرفیس استودیو که با نام سرفیس استودیو ۳ معرفی خواهد شد، احتمال دارد از حاشیه کمتر در نمایشگر بهره ببرد و در قسمت سخت افزار نیز از پردازنده نسل دهمی اینتل و گرافیک مستقل قدرتمند RTX انویدیا قدرت گیرد.

اگر این اطلاعات به حقیقت تبدیل شود، باید انتظار یک آل‌این‌وان بسیار قدرتمند و حرفه‌ای را از سوی مایکروسافت داشت. طراحی بیشتر محصولات این شرکت حداقلی و ساده است که این امر موجب کسب طرفداران بسیار هم شده و نباید آن را بی‌تاثیر دانست. بعید به نظر می‌رسد این شرکت طراحی خارج از ساختار مینیمالیستی را برای محصولات سرفیس در نظر گیرد.

انتظارات ما از رویداد ماه اکتبر مایکروسافت: آیا شاهد معرفی سرفیس جدید خواهیم بود؟

محصول احتمالی پنجم آینده مایکروسافت: سرفیس Centaurus
در هفته‌های اخیر پتنت‌هایی توسط مایکروسافت به ثبت رسید که یک دستگاه تبلت منعطف را نشان می‌داد. در حالی که برخی این دستگاه را تبلت دانسته اما برخی دیگر آن را یک لپ‌تاپ انعطاف پذیر می‌دانند. دقیقا مشخص نیست برنامه مایکروسافت برای این دستگاهی که به اسم رمز Centaurus شناخته می‌شود، چیست، اما پیش‌بینی شده این شرکت ردموندی برای سال ۲۰۱۹ یک سورپرایز در نظر گرفته و محصول جدیدی از خانواده سرفیس را معرفی خواهد کرد.

تاکنون اطلاعات دقیق درباره Centaurus دردسترس قرار نگرفته و نمی‌دانیم حتی نام نهایی آن چه خواهد بود اما براساس تصاویر ثبت شده در پتنت‌ها، این دستگاه احتمالا یک لپ‌تاپ کوچک و انعطاف پذیر است که متفاوت از آنچه در دستگاه‌های هیبریدی مشاهده کردیم، خواهد بود.

به هر حال جزئیات درباره Centaurus بسیار کمیاب است و نمی‌توان به هر جزئیات موجود اکتفا کرد. مایکروسافت ۲ اکتبر می‌خواهد یک رویداد جالبی برگزار کند تا محصولات منحصربفردی برای رونمایی داشته باشد. شاید اطلاعات بسیاری درباره محصولات ۲ اکتبر این شرکت ردموندی منتشر نشده اما این بدان معنا نیست که رویداد آتی را کنفرانس نامطلوب خواهد بود.

در هر صورت این شرکت سالانه در ماه اکتبر با برگزاری یک رویداد قابل توجه به معرفی نسل جدید محصولات سرفیس می‌پردازد، که رقیب جدی خانواده مک اپل هستند. دستگاه‌هایی با اشکال مختلف و مشخصات سخت افزاری متفاوت از هم که برای اقشار متنوع هم طراحی شده است. انتظار داریم در رویداد ۲ اکتبر توسط شرکت مایکروسافت با دیوایس‌های جدید سورپرایز شویم.

گزارش از عبدالله مطیع
انتهای پیام/
پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
کد مطلب: 15630
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *