800
۰
سرکنسول ایران در کویته پاکستان:

افزایش خدمات رسانی به زوار پاکستانی در دوره نخست وزیری عمران خان/ خدمات ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان بسیار مطلوب و قابل تقدیر است

سرکنسول ایران در کویته پاکستان گفت: خوشبختانه در دوره نخست وزیری عمران خان خدمات خوبی در کشور پاکستان برای زوار این کشور انجام شده و ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان نیز در بحث پذیرایی از زوار اربعین این کشور بسیار خوب عمل کرده اند.
افزایش خدمات رسانی به زوار پاکستانی در دوره نخست وزیری عمران خان/ خدمات ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان بسیار مطلوب و قابل تقدیر است
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، محمد رفیعی که به منظور بازدید از نحوه خدمات رسانی به زوار پاکستانی اربعین به زاهدان سفر کرده بود در جمع اصحاب رسانه گفت: بنده به دستور وزیر امورخارجه  ماموریت گرفتم تا با دست اندرکاران و مقامات پاکستان و ایران دیداری داشته باشم و از نزدیک حضور گسترده زائران در مراسم اربعین را مشاهده و سپس از تاسیسات و زیرساخت های طرف ایرانی در زاهدان و میرجاوه بازدیدی داشته باشم که در نهایت هم گزارش آن را در وزارت امور خارجه به مقامات عالی رتبه کشور ارائه دهم.
 
وی افزود: خوشبختانه در دوره نخست وزیری عمران خان اقدامات بسیار خوبی برای زائران پاکستانی انجام شده اما هنوز هم ضعیف است و ضرورت دارد که امکانات بیشتری در طول سفر برای این زائران در خاک پاکستان فراهم شود که این موارد به صورت کارشناسی و در جلسه ای به فرماندار چاغی که مسئول دولتی زائران پاکستانیT فرمانده مرزبانی و گمرک تفتان و سایر مقامات پاکستان اعلام شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در مجموع طی یکی دو سال اخیر امکانات خوبی از سوی طرف پاکستانی در شهر مرزی تفتان برای زائران تهیه شده اما با نقطه ایده آل بسیار فاصله دارد. دولت پاکستان، محلی را در کاخ پاکستان در تفتان به عنوان زائرسرا با 80 چشمه سرویس بهداشتی و افزایش گیت های ورود و خروج به 22 گیت ایجاد کرده است و پیش بینی می شود زائران پاکستانی کمترین زمان برای ورود داشته باشند و مشکلات گذشته آنها نیز تا حد زیادی مرتفع شود.
 
سرکنسول ایران تاکید کرد: طرف پاکستانی قول مساعد داد که در بحث تامین امنیت برای ایجاد موکب های مردمی همکاری لازم را داشته باشد که در همین راستا هم در تهران و هم در سیستان وبلوچستان پیشنهاداتی برای ایجاد ایستگاه صلواتی در مسیر 640 کیلومتری کویته به تفتان که هیچ امکاناتی وجود ندارد ارائه شده است تا پاکستانی ها با امکانات طرف ایرانی در چند نقطه اقدام به ایجاد موکب در این مسیر بکنند تا قدری از سختی و مشقات زوار کاسته شود.
 
رفیعی تصریح کرد: از امکانات طرف ایرانی در مرز میرجاوه هم بازدیدی انجام شد که به لطف امام حسین(ع) و ائمه اطهار امکانات طرف ایرانی در مقایسه با طرف پاکستانی بسیار بسیار بهتر است که در خصوص برخی نواقص موجود  نیز تذکر داده شد که مرتفع شود و نهایتاً تا دو روز دیگر موکب های مردمی در زاهدان و میرجاوه فعال خواهد شد و این موارد نیز برطرف می شود.
 
وی خاطرنشان کرد: طی بازدیدی که به همراه رضا بختیاری؛ دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان از مواکب زاهدان  داشتیم نسبت به امکاناتی که قرار است در اختیار زوار قرار بگیرد مطلع شدم و خوشبختانه پذیرایی بسیار خوبی از زوار پاکستانی در زاهدان توسط ستاد مردمی اربعین صورت گرفته است.
به گفته رفیعی؛ ضرورت دارد تا در بازگشت نیز بحث پذیرایی و خدمات رسانی به زوار صورت بگیرد چرا که برخی آنها سفر طولانی مدت بیش از 30 روز را سپری کرده و بسیار خسته شده اند که در همین راستا با مقامات تفتان پاکستان نیز رایزنی های لازم انجام شده تا در بحث سهولت ورود و تامین امنیت زیرساخت های لازم را مهیا کنند.
 
انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: 15734
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *