800
۰

برگزاري مانور روز بدون حادثه رانندگی در محورهاي مواصلاتي سیستان و بلوچستان

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: مانور روز بدون حادثه همزمان با روز يادمان قربانيان سوانح رانندگی، روز ۲۶ آبان در جاده های این استان برگزار می شود.
برگزاري مانور روز بدون حادثه رانندگی در محورهاي مواصلاتي سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، تیمور باقری هدف از برگزاری این رزمايش را ارتقا سطح هماهنگي بين بخشي دستگاه هاي عضو كميته ايمني حمل و نقل جاده ای و افزايش ضريب ايمني تردد در جاده هاي اين استان ذکر کرد و اظهار داشت: همواره مبحث ايمني  در محورهای مواصلاتی و اطمینان از تامین شرایط بهینه جهت ترددهاي برون شهري در اولويت کاری اين اداره كل قرار داشته است.

وی با بیان اینکه كاهش حوادث و سوانح رانندگی در جاده ها نيازمند فرهنگ سازی و آموزش همگانی است، افزود: به منظور تحقق اهداف اين طرح برنامه های مختلفی نظیر آموزش رانندگان، موتورسواران، ايمن سازي تردد عابرين پياده و سرنشينان وسايل نقليه توسط این اداره کل به مرحله اجرا درآمده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بر اساس اطلاعات دریافتی از پزشکی قانونی در سوانح رانندگی جاده ای در ۶ ماهه اول سال جاری ۴ هزار و ۳۸ نفر مصدوم و ۴۹۸ نفر جان خود را از دست دادند، اظهار داشت: افزایش سالانه میزان ترددهای درون و برون شهری و کوتاهی برخی رانندگان در رعایت قوانین و مقررات رانندگی موجب می شود تا آمار تصادفات رانندگی در جاده‌ها افزایش یابد و این امر علاوه بر تحمیل خسارت‌های جانی و مالی به افراد موجب بروز ناهنجاری‌های روحی و روانی در جامعه می‌شود.

باقری با بیان اینکه سوانح جاده ای یک پدیده اجتماعی به شمار می رود كه نیازمند شناسایی ابعاد مختلف آن نظیر مسایل فرهنگی، روانی، جامعه شناختی و غیره است، بیان کرد: همزمان با روز جهانی یادبود قربانیان حوادث رانندگی، مانور روز بدون حادثه در محورهای مواصلاتی سراسر استان سیستان و بلوچستان به اجرا در خواهد آمد.

وی خاطر نشان کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح کنترل تجهیزات ایمنی ناوگان متردد در جاده ها و همزمان آموزش موارد مربوطه به رانندگان است تا بدین وسیله فرهنگ صحیح رانندگی و احترام به قوانین در ذهن افراد نهادینه شود و شاهد كاهش حوادث رانندگی و پیامدهای ناشی از آن باشیم.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب: 16124
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *