800
۰
گلایه سراوانی ها از کمبود تاکسی؛

فعالیت تنها سه آژانس بی سیم و تلفنی در سراوان/ داشتن ناوگان حمل و نقل عمومی آروزی دیرینه شهروندان سراوانی

با افزایش قیمت بنزین، شهروندان سراوانی از کمبود تاکسی در این شهر ابراز گلایه و خواستار راه اندازی ناوگان حمل و نقل عمومی شدند.
فعالیت تنها سه آژانس بی سیم و تلفنی در سراوان/ داشتن ناوگان حمل و نقل عمومی آروزی دیرینه شهروندان سراوانی
به گزارش شستون، شهروندان شهرستان سراوان در جنوب شرق ترین کشور از نبود حمل و نقل عمومی رنج می برند و مجبور هستند برای انجام گوشه ای از کارهای اداری و روزانه هزینه های بالای کرایه تاکسی را برای تردد در سطح شهر پرداخت کنند.

این رنج با اعلام افزایش نرخ قیمت بنزین میان شهروندان سراوانی دو چندان شده تا جاییکه در روزهای اخیر به یکی از بحث های اصلی شهروندان تبدیل شده است.

سراوان فاقد تاکسی خطی و اینترنتی
از نبود گاز شهری در سراوان بگذریم، نبود سیستم حمل و نقل عمومی در این شهر به آرزویی محال برای مردم این خطه از کشور تبدیل شده که این روزها با افزایش قیمت بنزین مردم خواستار راه اندازی خط واحد در این شهر شدند.

 یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون بیان کرد: با افزایش قیمت بنزین و نبود ناوگان حمل  ونقل عمومی در سراوان منجر شده تا هزینه تاکسی های شخصی افزایش یاید.
 این شهروند سراوانی ادامه داد: از سوی دیگر با توجه به اینکه تاکسی خطی و اینترنتی در شهر وجود ندارد و تاکسی های موجود که در قالب آژانس در حال فعالیت هستند پاسخگوی نیاز شهروندان نیستند.

 این شهروند سراوانی ادامه داد: در طول روز بارها با تاکسی بی سیم تماس گرفته اما موفق به تهیه تاکسی برای انجام امورات روزانه نشده است.

بی بهره بودن مردم سراوان از گاز شهری
وی خاطر نشان کرد: بسیاری از مناطق ایران دارای جایگاه سوخت سی ان جی هستند، اما مردم این خطه از کشور از نعمت گاز شهری بی بهره مانده اند و تقریبا اکثر خودروهای شهرستان بنزین سوز هستند و یا برخی نیز مخزن ال پی جی نصب و درحال فعالیت هستند.

نعیم ادیبی مسئول حمل و نقل شهری شهرداری سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با افزایش نرخ قیمت بنزین، هزینه کرایه تاکسی در شهرستان افزایش نیافته و نخواهد یافت.

راه اندازی خط واحد از 2 آذر در سراوان
 وی با بیان اینکه با افرادی که سرخود قیمت را افزایش دهند، طبق قانون برخورد خواهد شد، از شهروندان خواست تا تاکسی های متخلف را شناسایی و گزارش دهند.

 مسئول حمل و نقل شهرداری سراوان از فعالیت دو تاکسی بی سیم و یک آژانس در سراوان خبر داد و گفت: تعداد 165 تاکسی در شهر سراوان در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند اما این تعداد پاسخگوی نیاز شهروندان نیستند.

ادیبی در ادامه از راه اندازی خط واحد از شنبه هفته آینده در این شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: خط سیر برای مینی بوس ها تعریف و تحویل فرمانداری شده است که از شنبه دوم آذر ماه در ایستگاه ها مستقر خواهند شد.
 
انتهای پیام/ 
 
پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۹
کد مطلب: 16162
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *