800
۰
وقتی زور نظارت به کرایه تاکسی ها نمی رسد؛

حمل و نقل عمومی، معضل شهروندان سراوانی در روزهای سرد سال/اختلال در خدمات دهی تاکسی ها منجر به گلایه مردم شد

برخی از شرکت های تاکسی رانی در شهرستان سراوان از روز گذشته به بهانه افزایش قیمت بنزین از ارائه خدمات به شهروندان خود داری کردند.
حمل و نقل عمومی، معضل شهروندان سراوانی در روزهای سرد سال/اختلال در خدمات دهی تاکسی ها منجر به گلایه مردم شد
به گزارش شستون، روز گذشته نرخنامه جدیدی از سوی برخی شرکت های تاکسیرانی در گروه های واتساپی شهرستان سراوان منتشر  که بر اساس آن هزینه حمل مسافر در این شهرستان افزایش یافته بود.

در این راستا برخی از شهروندان سراوانی در تماس هایی که با این پایگاه خبری داشتند از اعتصاب تاکسی ها در شهرستان و عدم ارائه خدمات به شهروندان خبر دادند و خواستار پیگیری وضعیت موجود شدند.

به گفته شماری از شهروندان عدم مدیریت صحیح و نبود نظارت کافی باعث شده تا رانندگان تاکسی علیرغم دریافت سهمیه بنزین 1500 تومانی اقدام به افزایش خودسرانه قیمت ها کنند.

هاشم دهقانی، شهردار سراوان در گفت و گو با خبرنگار
شستون گفت: شهرداری سراوان هیچ گونه افزایش نرخ تاکسی نداشته و تاکسی ها باید بر اساس نرخنامه مصوب سال گذشته به شهروندان خدمات ارائه کنند.

وی افزود: تاکسی هایی که در قالب آژانس در حال ارائه خدمت به شهروندان هستند، ثبت سامانه شده اند که بر اساس میزان پایش هزینه سوخت
 برای آنان واریز و یا به صورت لیتری شارژ می شوند.

شهردار سراوان ادامه داد: شرکت های تاکسی رانی تا زمانی که مصوبه جدیدی برای شهرستان ارائه نشود حق هیچ گونه افزایش نرخ تاکسی را ندارند.

دهقانی خاطر نشان کرد: در روز گذشته نرخنامه جدیدی در شبکه های اجتماعی مربوط به سراوان منتشر شده که این نرخنامه مربوط به آژانس های حومه شهر بوده وبه صورت غیر قانونی انجام شده که در ماه های اخیر توسط آژانس ها اعمال شده است.

وی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: در ماه های اخیر به بخشدار وقت به صورت مکتوب اعلام شده که آژانس های حومه شهر مصوبه ای را نشر داده اند که کاملا غیر قانونی بوده چرا که آژانس ها، متولی تعیین قیمت نرخنامه حمل مسافر نیستند و برای جلوگیری از این عمل غیر قانونی متخلفین را به تعزیرات حکومتی معرفی کند.

شهردار سراوان با توجه به اینکه بسیاری از تاکسی های زرد و تاکسی های شرکت تاکسی رانی 1834 و 1808 به دلیل عدم ارائه خدمت به شهروندان سوخت آنها قطع شده است، گفت: جز دو نفر تاکنون هیچ یک از شهروندان در خصوص افزایش نرخ تاکسی توسط تاکسی ها به شهرداری مراجعه نکرده تا برخورد قانونی انجام شود و همه شهروندان فقط در شبکه های اجتماعی اعتراض می کنند.

دهقانی با بیان اینکه شرکت های تاکسیرانی متخلف درانتظار پلمپ واحد خود باشند، تصریح کرد: وضعیت معیشت مردم به گونه ای نیست که افزایش نرخ تاکسی هم انجام شود.

وی اذعان کرد: طبق بازدیدی که کارشناسان شهرداری از آژانس های سطح شهر داشته اند، تاکسی های سطح شهر پاسخگوی نیاز شهروندان نیستند.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۰
کد مطلب: 16566
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *