800
۰
در پی اصلاح قیمت نرخ بنزین صورت گرفت؛

زورگیری رانندگان تاکسی از مسافران با نرخ نامه های جعلی/ مسئولان در خواب زمستانی هستند

علیرغم تأکید مسئولین در خصوص عدم افزایش هزینه کالا و خدمات پس از بالا رفتن قیمت بنزین، نرخ حمل و نقل مسافر در سراوان واقع در استان سیستان وبلوچستان از چهار تا یازده هزار تومان افزایش داشته است.
زورگیری رانندگان تاکسی از مسافران با نرخ نامه های جعلی/ مسئولان در خواب زمستانی هستند
به گزارش شستون، افزایش نرخ بنزین در ماه های گذشته موجب نگرانی مردم و افزایش چراغ خاموش قیمت برخی از خدمات در شهرهای مختلف شده که در این میان افزایش هزینه حمل و نقل به یکی از دغدغه های اصلی مردم تبدیل شده است.

همزمان با افزایش نرخ بنزین، هزینه حمل مسافر در سراوان افزایش چشمگیری به خود گرفت و شرکت های تاکسی رانی در این شهر باب میل خود قیمت ها را تغییر داده اند.

مردم از افزایش ناگهانی قیمت حمل مسافر علی رغم تأکیدات مسئولین دولتی مبنی بر عدم تغییر قیمت های کالا و خدمات ابراز گلایه و خواستار رسیدگی مسئولین به این امر شدند.

در هفته های اخیر شنیده شد که یک شرکت تاکسی رانی در شهر سراوان که بدون اطلاع و مصوبه قانونی شهرداری اقدام به افزایش کرایه تاکسی کرده بود، پلمپ شد اما گفته شد که ساعاتی بعد این شرکت فک پلمپ شد.

افشار یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون ضمن گلایه از آشفته بازار نرخ حمل مسافر توسط شرکت های تاکسی رانی در این شهر ابراز گلایه کرد و گفت: چرا نظارت دقیق توسط مسئولین مربوطه انجام نمی شود؟

وی افزود: کرایه های تاکسی در سراوان به صورت سرسام آوری افزایش یافته و هیچ مسئولی بر این امر نظارت ندارد.

این شهروند سراوانی ادامه داد: قبل از افزایش نرخ بنزین، هزینه حمل مسافر در سراوان چهار هزار تومان بوده اما در حال حاضر از هشت هزار شروع و تا 15 هزار تومان ادامه دارد و گویا متولیان امر در خواب زمستانی به سر می برند که افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر را نمی بینند تا برخورد قانونی انجام دهند.

هاشم دهقانی شهردار سراوان هفته گذشته به خبرنگار شستون گفته بود که شرکت های تاکسیرانی تا زمانی که مصوبه جدیدی برای شهرستان ارائه نشود حق هیچ گونه افزایش نرخ تاکسی را ندارند.

وی نرخنامه منتشر شده توسط برخی از شرکت های تاکسی رانی در شبکه های اجتماعی را غیر قانونی دانست و اعلام کرد که شرکت های تاکسیرانی متولی تعیین قیمت نرخنامه حمل مسافر نیستند و برای جلوگیری از این عمل غیر قانونی متخلفین را به تعزیرات حکومتی معرفی می کند.
 
هاشم دهقانی شهردار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: پس از افزایش قیمت بنزین، از سمت شهرداری هیچ گونه افزایش نرخ کرایه تاکسی مصوب نشده است.


وی افزود: روز گذشته چهارشنبه 18 دی قیمت های پیشنهادی برای سال آینده جهت تصویب به شورای شهر اعطا شد.

شهردار سراوان گفت: مردم معترض هستند اما چرا هیچ یک از شهروندان شماره پلاک های تاکسی های متخلف را جهت برخورد قانونی به شهرداری معرفی نمی کنند و از شهروندان خواست تا در اجرای قانون و برخورد قانونی با افراد متخلف همکاری لازم را داشته باشند.

دهقانی با بیان اینکه تا پایان سال افزایش کرایه تاکسی نخواهیم داشت، تصریح کرد: سه تاکسی متخلف که از سوی شهروندان معرفی شده بودند، توقیف، سوخت آنها قطع و پروانه فعالیت آنها نیز ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه نرخنامه ای که در اختیار بعضی از شرکت تاکسی رانی و تاکسی ها قرار گرفته تقلبی است، خاطر نشان کرد: از شرکت تاکسرانی 1834 تعهد گرفته شده و اگر بار دیگر تخلفی انجام شود، پروانه امتیاز این شرکت لغو می شود.

انتهای پیام/ 
 
 
 
 
پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۶
کد مطلب: 16808
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *