800
۰
کوتای آسمان در جنوب شرق کشور؛

در 15 نقطه سیستان و بلوچستان به اندازه یکسال باران بارید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های بارانسنجی از 15 ایستگاه بارانسنجی استان بیش از 100 میلی متر باران گزارش شده که معادل بارش های یک سال زراعی استان در بلندمدت است.
در 15 نقطه سیستان و بلوچستان به اندازه یکسال باران بارید
به گزارش شستون؛ محسن حیدری در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: همانطور  که انتظار می رفت سامانه بارشی فراگیر اکثر نقاط استان را در برگرفت و بارش های قابلی توجهی در پی داشت.

وی افزود: بیشینه بارندگی ها با میزان 186 میلی متر از ایستگاه «دستگرد» از توابع نیکشهر گزارش شده که ظهر دیروز اعلام شده و به دلیل قطع بسترهای ارتباطی این شهرستان،  میزان بارش های بعد ازظهر و دیشب این ایستگاه، هنوز دریافت نشده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: از ظهر دیروز تا کنون ارتباط تلفنی هواشناسی استان با ایستگاه های هواشناسی و بارانسنجی شهرستان های نیکشهر، قصرقند و فنوج قطع شده است که به برقراری، اطلاعات بارندگی این مناطق نیز به روز خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه همانطور که انتظار می رفت بیشتر بارندگی ها در نواحی مرکزی، غرب و جنوب غرب استان باریده است، گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، از ایستگاه های «مسکوتان» نیکشهر 150، مومان بالا کنارک«149.5»، «کهیر» کنارک 149، «رئیس آباد» سرباز «129»، شهر بزمان 127 شهر کنارک 126.5، دلگان 117، «بنت» نیکشهر 115، «سورکمب» چابهار 113، «ساربوک» قصرقند 109، شهر راسک 107.8 و «ترشاب» خاش 105.5 و «کهنوک دهپابید» خاش 104 میلی متر باران باریده است.

وی ادامه داد: به طور کلی در 145 ایستگاه بارندگی ثبت شده که ارتفاع بارش های 94 ایستگاه بیش از 50 میلی متر بوده است. همچنین در 17 ایستگاه بین 100 تا 186 میلی متر باران باریده است.
عضو ستاد مدیریت بحران هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به بارش برف در برخی نقاط استان اشاره کرد و گفت: تا صبح امروز گزارش های مردمی از بارش برف در توابع زاهدان و ارتفاعات حومه شهر، ارتفاعات نصرت آباد، روستای تمندان خاش، ارتفاعات تفتان در خاش و رشته کوه بیرک در مهرستان دریافت شده است.

حیدری در بخش دیگری گفت: بر اساس آخرین الگوهای پیش یابی و مدل های جوی، سامانه بارشی امروز رفته رفته از مرزهای شرقی استان خارج می شود اما تا عصر امروز احتمال بارش های ناچیز و پراکنده در سطح استان وجود دارد.

وی افزود: از امروز با شمالی شدن جریانات روند کاهش دما در استان آغاز شده است که احتمال مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در محورهای کوهستانی و لغزندگی برخی محورهای مناطق سردسیر استان وجود دارد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳
کد مطلب: 16859
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *