800
۰
رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد:

طرح ترامپ برای فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسیم

رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد: طرحی را که با نادیده گرفتن کامل فلسطین آن را به اسرائیل ضمیمه کرده و قدس را نیز غصب می‌کند٬ به رسمیت نمی‌شناسیم.
طرح ترامپ برای فلسطین را به رسمیت نمی‌شناسیم
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه٬ طرح «معامله قرن» دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که براساس آن قدس شرقی و کرانه باختری به اسرائیل ملحق می شود را تهدیدی برای صلح و ثبات منطقه عنوان کرده و اظهار داشت که اجازه اجرایی شدن این خیال را نخواهیم داد.

اردوغان در پیامی که به سومین کنفرانس اتحادیه پارلمان‌های حامی قدس با عنوان «در راستای یک استراتژی موثر برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل» در مالزی فرستاده٬ تأکید کرد: طرحی را که با نادیده گرفتن کامل فلسطین آن را به اسرائیل ضمیمه کرده و قدس را نیز غصب می‌کند٬ به رسمیت نمی‌شناسیم.

وی افزود: طرحی که با حمایت آمریکا بر اشغالگری اسرائیل مشروعیت می‌دهد٬ پذیرفتنی نیست. در حالی که فلسطین سالهاست که در معرض اشغال، ویرانی و رنج است، اسرائیل به طور ناعادلانه و غیرقانونی به مرزهای فعلی خود دست یافته است. بار دیگر تأکید می‌کنم که قدس خط قرمز ماست. مسئولیت فعلی ما مسلمانان محافظت و دفاع از مسجد الاقصی٬ قدس و مردم فلسطین است.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: سیاست برخی کشورهای منطقه در قبال این روند جدید که تمام جهان و به ویژه خاورمیانه را تحت تأثیر قرار می‌دهد٬ تأسف آور است.

انتهای پیام/
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷
کد مطلب: 17140
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *