800
۰
یک نماینده عراقی عنوان کرد:

احتمال دست داشتن شرکت‌های هواپیمایی خارجی در ترور شهید سلیمانی

یک نماینده عراقی اعلام کرد که احتمالا شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد، درباره جابجایی‌های سرداران شهید سلیمانی و المهندس، به نیروهای آمریکایی اطلاعات داده‌اند.
احتمال دست داشتن شرکت‌های هواپیمایی خارجی در ترور شهید سلیمانی
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از المعلومه، «محمد کریم» نماینده ائتلاف فتح در عراق اظهار داشت: نتایج تحقیقات مربوط به ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» معاون حشد شعبی عراق، تا پیش از تشکیل کابینه جدید این کشور اعلام خواهد شد.
وی با بیان این مطلب افزود: احتمالاً شرکتهای خارجی فعال در فرودگاه بغداد، درباره تحرکات المهندس و سلیمانی به نیروهای آمریکایی، اطلاعات امنیتی داده‌اند.
کریم با اشاره به اطلاع شرکت‌های خارجی از مسیرها و شخصیت‌هایی که وارد عراق می‌شوند، خاطرنشان کرد سرویس‌های امنیت ملی و اطلاعات عراق در حال گردآوری اطلاعات کافی مربوط به این حادثه هستند؛ زیرا این مسئله به حاکمیت عراق ارتباط دارد.
این نماینده عراقی ادامه داد: نتایج این تحقیقات به احتمال زیاد موجب کنار گذاشته شدن برخی شرکت‌های خارجی فعال در فرودگاه بغداد یا کارکنان خارجی یا فرماندهان امنیتی شود.
کریم در عین حال تأکید کرد که بر اساس اطلاعات اولیه، ترور شهید سلیمانی از طریق رصد جابجایی‌های وی پیش از ورود به عراق، از خارج این کشور صورت گرفته است، نه داخل عراق.
«عبد الکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق هم از کشف «حقایق بسیاری» درباره عملیات ترور سرداران شهید سلیمانی و المهندس خبر داد و گفت که مسائل فنی مربوط به این تحقیقات، تکمیل شده است.
گفتنی است سردار حاج قاسم سلیمانی به همراه المهندس و چند نفر از یارانشان ۱۳ دی ماه در حمله پهپادی ارتش آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
 
انتهای پیام/ط
پنجشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 17197
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *