800
۰
تیم متمول و پرمهره عربستانی؛

آمار خارجی‌های حریف استقلال/ دو مهاجم ۵۸ درصد گل‌های الاهلی را زده اند

بیش از نیمی از گلهای حریف دوم استقلال در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا را دو بازیکن خارجی این تیم به ثمر رسانده اند.
آمار خارجی‌های حریف استقلال/ دو مهاجم ۵۸ درصد گل‌های الاهلی را زده اند
به گزارش شستون؛ به نقل از مشرق - تیم الاهلی حریف هفته دوم گروه A که استقلال در آن قرار دارد با در اختیار داشتن ۷ بازیکن خارجی یکشنبه عازم کویت محل برگزاری دیدار با استقلال می شود. این تیم که جزو باشگاه های متمول آل سعودی محسوب می شود هزینه بالایی هم برای خرید بازیکنان خارجی از اروپا، آمریکای جنوبی و آسیا کرده است.
* یک خارجی در دفاع!
این تیم در خط دفاع یک بازیکن برزیلی دارد که "لوکاس لیما" نام دارد. این بازیکن از مجموع ۱۷ هفته لیگ عربستان تاکنون در ۱۳ بازی برای این تیم به میدان رفته و یک گل هم در لیگ به ثمر رسانده است.
*۳ بازیکن خارجی در هافبک!
الاهلی عربستان که هدایتش پس از اخراج برانکو برعهده یک مربی سوییسی است در خط هافبک خود هم سه بازیکن برزیلی، بوسنیایی و آلمانی دارد. "مارکو مارین" آلمانی با ۴ بار حضور در ترکیب الاهلی کمترین بازی را در جمع هافبک های خارجی این تیم دارد. "الویس ساریچ" اهل بوسنی و هرزگووین در ۱۳ هفته برای این تیم عربستانی به زمین رفته و "جوزف دسوزا" برزیلی با ۱۴ بازی بیشترین سهم بین خارجی های این تیم را دارد. البته هیچ یک از این سه بازیکن گلی در لیگ برتر برای الاهلی به ثمر نرسانده اند.

*۳ بازیکن خارجی در حمله!
حریف دوشنبه استقلال در خط حمله ۳ بازیکن خارجی دیگر هم دارد. "محمد یوسف بلالی" اهل کشور الجزایر با دو گل زده در ۱۰ بازی ضعیف ترین خارجی تیم الاهلی به شمار می رود. البته دو بازیکن دیگر خط حمله الاهلی به مراتب خطرناکتر هستند. "دجانینی تاوارز" اهل جزایر کیپ ورد در ۱۷ بازی این تیم به عنوان یار ثابت به زمین رفته و توانسته ۸ گل برای الاهلی بزند. همچنین "عمر سوما" که اهل سوریه است در ۱۴ بازی ۱۱ گل زده تا از این نظر دو بازیکن اصلی و گلزن این تیم لقب بگیرند.
*۲ بازیکن بیشترین گلها را زدند!
"عمر سوما" با ۱۱ گل و "تاوارز" با ۸ گل جمعا ۱۹ گل از مجموع ۳۳ گل تیم الاهلی تا پایان هفته سی و سوم را به ثمر رسانده و حدود ۵۸ درصد گلهای تیم الاهلی را به نام خود ثبت کردند. قطعا خط دفاع استقلال در دیدار با الاهلی باید بیش از هر بازیکنی مراقب این دو نفر باشند.
شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 17224
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *