800
۰
با اعلام وزیر اقتصاد؛

مهلت پرداخت مالیات تا پایان اردیبهشت تمدید شد

وزیر اقتصاد گفت: مالیات مودیانی که موعد پرداخت ان‌ها تا ۲۸ اسفند است، تا ۳۱ اردیبهشت سال آینده تمدید شده است.
مهلت پرداخت مالیات تا پایان اردیبهشت تمدید شد
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد دژپسند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مالیات مودیانی که موعد پرداخت آن‌ها تا 28 اسفند است، تا 31 اردیبهشت سال آینده تمدید شده است گفت: این یکی از اقداماتی است که به منظور کاهش تبعات منفی بیماری کرونا و برای حمایت از کسب و کار‌ها انجام می‌شود.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: این موضوع شامل همه کسب و کار هاست و مودیان مالیاتی که مشمول جریمه شده اند میزان معافیت‌های آن‌ها را افزایش داده ایم.
وی گفت:​ برای کاهش مراجعات حضوری به سازمان امور مالیاتی از طریق الکترونیکی کردن پرداخت‌ها اقدام شده است.
وزیر اقتصاد با اشاره به ضرورت تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصاد گفت: حقوق همه دستگاه‌ها و کارکنان دولت تا دیروز پرداخت شده و حدود 2 هزار میلیارد تومان با مدیریت وجوه نقد خزانه مطالبات و تخصیص‌های مربوط به بهداشت و درمان و سلامت پرداخت شده است.
وی افزود: صنعت بیمه نیز امسال وارد مرحله جدیدی شده و حدود 350 میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان کمک کرده است.
وزیر اقتصاد گفت: در یک اقدام جدی گمرک مانع از خروج برخی اقلام و تجهیزات شده و در مقابل نیز برای واردات ‏، تسهیلاتی فراهم شد و برخی از اقلام در مدت 6 ساعت ترخیص شده است که از آن جمله 63 دستگاه آمبولانس بود.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: همه کمک‌هایی که اشخاص حقیقی و حقوقی برای تامین مالی مبارزه با این بیماری پرداخت می‌کنند به عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی در نظر گرفته می‌شود.
وی گفت: در بورس نیز تسهیلات جدیدی ایجاد شده و افراد می‌توانند اوراقی را خریداری کنند که منابع آن صرف مبارزه با بیماری کرونا میشود، این اوراق هزار تومانی تا سقف نامحدود امکان خرید دارد.
وی گفت: درزمینه ارائه خدمات اقتصادی به مردم، در این روز‌ها تعدادی از همکاران خود را در حوزه بانکداری، مالیاتی و بیمه در اثر بیماری کرونا از دست داده‌ایم.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: ایران عضو برخی از نهاد‌های بین‌المللی است و در همین ارتباط توانستیم با صندوق اوپک، بانک توسعه اسلامی، بانک جهانی و بانک توسعه زیرساخت‌های آسیایی مکاتباتی انجام داده ایم و پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم از منابع آن‌ها برای مقابله با بیماری کمک بگیریم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: عملکرد خوب بورس در سال 98 سنجه خوبی برای رونق بخش واقعی اقتصاد است.
فرهاد دژپسند با اشاره به عملکرد اقتصادی در سال 98 گفت: بخش غیرنفتی اقتصاد امسال شرایط خوبی را تجربه کرد و بر خلاف پیش بینی‌هایی که برای امسال می‌شد هم اکنون بر اساس آمار‌هایی که اعلام می‌شود در بخش غیر نفتی آمار خوبی را شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه بورس اوراق بهادار 60 درصد به بخش واقعی اقتصاد و بنگاه‌های بزرگ را پوشش می‌دهد و شاخص خوبی برای رونق این بخش است، افزود:​ بازدهی و گردش مالی و تامین مالی خوبی را در بورس شاهد هستیم.
وی گفت: روزانه در بورس 6 تا 10 هزار میلیارد تومان گردش مالی داریم که نشان می‌دهد نشاطی در این بخش ایجاد شده است.
دژپسند با اشاره به نوسانات روز‌های اخیر در بورس افزود: در برخی کشور‌های نوسانات بسیار شدیدتر بوده و در ایران با مدیریت‌هایی که صورت گرفت خوشبختانه این نوسانات جبران شده است.
وی گفت: عرضه‌های اولیه در روز‌های اخیر انجام شد و عرضه‌های دیگری ابتدای سال آینده انجام می‌شود و امیدواریم عرضه بخشی از سهام دولتی در نیمه دوم فروردین انجام شود.
وزیر اقتصاد گفت:​ ما توانستیم 40 میلیارد دلار صادرات و 40 میلیارد دلار واردات داشته باشیم و حجم خوب تجارت خارجی را شاهد هستیم.
وی افزود: بخش غیر نفتی شرایط مقبولی دارد با این حال با شرایط مطلوب فاصله داریم.
دژپسند خاطرنشان کرد: امسال بودجه را تجربه کردیم که متکی به مالیات و تامین مالی از بطن اقتصاد کشور است.
وی گفت: امروز در حالی خزانه را می‌بندیم که یک ریال از سیستم بانکی استقراض نکردیم.
وزیر اقتصاد افزود: روز گذشته 10 هزار میلیارد تومان اوراق منتشر شد و از بازار سرمایه تامین مالی صورت گرفت.
انتهای پیام/
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: 17620
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *