800
۰
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری؛

تامین ماسک و دستکش خواسته به حق پاکبانان زاهدانی است/رهاسازی زباله در خیابان موجب گشترش کرونا می شود

محمدعمر حسین زهی‌ گفت: کمبود ماسک و دستکش برای پاکبانان زاهدانی و رها سازی زباله ها توسط شهروندان در کوچه و خیابان از مهمترین مشکلات پیش روی شهرداری است.
تامین ماسک و دستکش خواسته به حق پاکبانان زاهدانی است/رهاسازی زباله در خیابان موجب گشترش کرونا می شود
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، افراد زیادی در مشاغل مختلف در جای جای کشور مشغول به کار هستند که در هر شرایطی مجبور به کار بوده و حتی با وجود شیوع ویروس کرونا وظیفه خود را به نحو احسن انجام می دهند تا دیگران در آرامش بوده و جسم و جانشان از خطرات حفظ شود، از رفتگران و کارگران شهرداری باید به عنوان یکی از این گروه‌ها یاد کرد، در این روزها که مدیران بسیاری از مشاغل از کارمندان اداری خود درخواست کرده اند کار خود را به صورت دورکاری انجام داده و یا برای کسانی که امکان دورکاری برایشان فراهم نیست هم در تمام ادارات و کسب و کارهای دولتی و خصوصی دستگاه‌ها و امکاناتی برای ضدعفونی کردن و شست‌وشوی دستها تعبیه شده است.

اما در این میان تنها کارگران و رفتگران شهرداری هستند که نه امکان دورکاری داشته و نه از امکانات بهداشتی مناسب و به اندازه برخوردارند و نه حتی همه مردم برای حمایت از آنها نظافت عمومی را رعایت می‌کنند، به گونه ای که دستکش و ماسک های رها شده در کوچه و خیابان در این روزهای حساس و خاص شیوع ویروس کرونا در کشور موجب شده تا در کنار زشت شدن چهره شهر، خطرات بسیاری پاکبانان و دیگر شهروندان را تهدید کند، به عقیده کارشناسان بهداشتی خطر انتشار ویروس از طریق ماسک های آلوده بیش از خود بیمار کرونایی است چرا که این ماسک ها می تواند به وسیله باد به هر گوشه ای از شهر رفته و آلودگی را پخش کند.

رها سازی زباله های خانگی در کوچه و خیابان دومین خطری است که این روزها مردم را تهدید می کند، ترس از کرونا موجب شده تا شهروندان زباله ها را به سرعت از خانه خارج کرده و در ساعاتی غیر از زمان حضور خودروهای شهرداری کیسه های زباله را در کوچه و خیابان رها کنند.سایت تفکیک زباله زاهدان تعطیل است

در همین رابطه مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: از اولین جلسه ستاد کرونا در کشور تاکنون سایت بازیافت زباله زاهدان تعطیل شده است و این زباله ها بدون هیچ تفکیکی دفن می شوند.

وی افزود: تنها یک بخش از دفن زباله های بیمارستانی مربوط به ما می باشد و آن هم تنها زباله هایی است که توسط خود مراکز درمانی بی خطر شده و هیچ ضرری برای شهروندان ندارد، این زباله ها نیز در بخشی کاملا مجزا و به دور از دیگر زباله های شهری دفن می شود.

 محمدعمر حسین زهی‌ با اشاره به اینکه برای حفظ سلامتی پاکبانان جدی هستیم، گفت: با توجه به اینکه پاکبان ها با شرکت های طرف قرارداد با شهرداری کار می کنند تجهیزات بهداشتی خود را نیز از این شرکت ها دریافت می کنند اما ما بر روند تقسیم ماسک و دستکش بین این عزیزان نظارتی جدی داریم.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون سه بار پاکبانان زاهدانی برای کرونا آزمایش شده اند و همچنین برای افزایش آگاهی های بهداشتی آنان نیز اقدام شده است.پاکبانان زاهدانی نیازمند ماسک و دستکش هستند

حسین زهی‌ با تاکید بر اینکه ما مشکل ماسک و دستکش داریم، اذعان کرد: یکی از بزرگترین مشکلات پیش روی ما نبود ماسک و دستکش برای نیروهای خط مقدم پاکیزگی شهری است، در تمامی ویدیوکنفرانس های کشوری که به صورت هفتگی برگزار می شود این موضوع را مطرح کرده ایم که دچار کمبود شدید ماسک و دستکش هستیم.

وی خاطرنشان کرد: برخی پاکبانان با استفاده از پارچه و لنگ های بلوچی برای خود ماسک درست کرده اند که مشخص نیست واقعا تاثیری در پیشگیری از کرونا دارد.

 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری زاهدان با اشاره به دیگر مشکلات موجود، تصریح کرد: نبود تجهیزات حفاظتی از یک سو و رها سازی زباله ها از سوی شهروندان در کوچه و خیابان از مهمترین مشکلات ماست که باید برای حل آن اقدام شود.

وی افزود: در تمامی بخش های شهر زاهدان خودروهای جمع آوری زباله مشخص بوده و به صورت زوج و فرد فعالیت می کنند اما شهروندان به دلیل ترس از کرونا زباله ها را در هر ساعتی در کوچه و خیابان رها می کنند، یا حتی دستکش و ماسک ها را در هر مکانی از خودرو به بیرون پرت می کنند که در کنار تمامی زشتی های این عمل، خطرات جدی آن خود فرد و خانواده وی را نیز تهدید می کند.
 
انتهای پیام/
 
 
 
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب: 17726
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *