800
۰
رئیس دامپزشکی زابل اخطار داد:

برخورد جدی با کشتار غیرمجاز دام در معابر و پلمپ واحدهای متخلف/10 واحد قصابی در زابل پلمپ شد

داریوش سرگزی گفت: در راستای برخورد جدی با کشتار غیرمجاز دام در معابر و پلمپ واحدهای متخلف10 واحد قصابی در شهرستان زابل پلمپ شد.
برخورد جدی با کشتار غیرمجاز دام در معابر و پلمپ واحدهای متخلف/10 واحد قصابی در زابل پلمپ شد
به گزارش شستون؛ داریوش سرگزی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با آغاز فصل گرما و توجه به افزایش شیوع بیماری های مشترک بین انسان و دام در این فصل، به مردم توصیه می شود برای حفظ سلامت خود از مصرف فرآورده های حاصل از کشتار غیرمجاز دام جدا خودداری کنند.

وی بیان کرد: در چرخه کشتار دام در کشتارگاه، علاوه بر نظارت شرعی بر ذبح دام قبل و بعد از کشتار از لحاظ ابتلا به انواع بیماری ها کنترل شده و لاشه های آلوده از چرخه مصرف انسانی خارج می شوند و محصول تولیدی نهایی از سلامت و کیفیت مطلوب برخوردار خواهد بود.

سرگزی ادامه داد: کشتار دام در معابر عمومی، انتقال و پخش آلودگی ها و انواع بیماری ها از طریق عوامل بیماری زا، پراکنده شدن و دفع نامناسب خون و ضایعات دامی در معابر و به دنبال آن تجمع حیوانات ولگرد، جوندگان موذی و حشرات و همچنین از بین بردن زیبایی شهری را در پی دارد که کشتار سالم ترین دام ها در این شرایط نیز می تواند به شدت فرآورده تولیدی را آلوده و سلامتی مصرف کنندگان و شهروندان را به خطر بیاندازد.

رئیس دامپزشکی زابل گفت: در این خصوص و با توجه به شدت اهمیت موضوع تاکنون پرونده 10 واحد قصابی متخلف در پی بی توجهی به اخطاریه ها و تذکرات اداره دامپزشکی به مراجع قضایی ارسال و ضمن جریمه مالی پلمپ شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در صورت مواجهه و مشاهده هر گونه تخلف در این زمینه به شدت با متخلف برخورد خواهد شد و از مردم خواست در تهیه فرآورده خام دامی خود دقت کنند و در صورت مشاهده نمایش دام در معابر و کشتار غیر مجاز آن در سطح شهر مراتب را از طریق سامانه 1512 اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

انتهای پیام/
 
 
چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب: 18125
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *