800
۰
گزارشی از شیب تند نرخ میوه در جنوب شرق؛

کاهش توان خرید مردم با افزایش سرسام آور قیمت میوه/ ساماندهی به آشفته بازار میوه و تره بار خواسته شهروندان از دولتی ها

با آغاز ماه مبارک رمضان قیمت میوه در شهرستان های جنوبی استان سیستان و بلوچستان سیر صعودی به خود گرفت که این امر نارضایتی شهروندان را به دنبال داشت.
کاهش توان خرید مردم با افزایش سرسام آور قیمت میوه/ ساماندهی به آشفته بازار میوه و تره بار خواسته شهروندان از دولتی ها
به گزارش شستون، با آغاز ماه مبارک رمضان قیمت میوه به صورت سرسام آور در شهرستان سراوان افزایش یافت که این امر منجر به نارضایتی شهروندان از متولیان امر و ستاد تنظیم بازار شد.

 افزایش و سیر صعودی قیمت میوه در تره بار علاوه بر اینکه قدرت خرید مردم را کاهش داده، در سلامت شهروندان نیز موثر خواهد بود.

 با توجه به قرار گرفتن در ماه  مبارک رمضان و بحران کرونا، اغلب پزشکان و متخصصین تغذیه به مردم توصیه داشته اند تا در این ایام میوه و سبزیجات رنگی را جهت بالا بردن سیستم ایمنی بیشتر مصرف کنند.

 اما با وجود تغییر و افزایش قیمت میوه در شهرستان سراوان، قدرت خرید میوه از مردم سلب شده که نگرانی هایی را میان شهروندان به وجود آورده است.


معضل تکراری افزایش قیمت میوه در ماه مبارک رمضان در سراوان
 درزاده یکی از شهروندان سراوانی ضمن ابراز گلایه از افزایش قیمت میوه در این شهر، گفت: هر ساله با آغاز ماه مبارک رمضان قیمت میوه در این شهرستان افزایش می یاید.

 وی افزود: برخی از شهروندان از طریق یارانه نقدی امرار معاش می کنند که با وجود قیمت بالای میوه در این شهرستان دیگر توان خرید حتی یک کیلو میوه را هم ندارند.

 این شهروند سراوانی با اشاره به اینکه هندوانه از جمله میوه هایی است که در ماه مبارک رمضان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، اذعان کرد: افزایش قیمت هر کیلو هندوانه در ماه مبارک رمضان در شهرستان سراوان به معضل تکراری تبدیل شده است که می طلبد متولیان امر چاره اساسی اندیشیده کنند.

 درزاده با بیان اینکه روز گذشته هر کیلو سیب درختی نه چندان مطلوب با قیمت  هر کیلو 15 هزار خریداری کرده است، گفت: حال تصور کنید آن خانواده ای که با یارانه نقدی ارتزاق می کند، چگونه می تواند برای خانواده خود حداقل یک کیلو سیب درختی خریداری کند.


           
ویس خاطر نشان کرد: می طلبد ارگان های نظارتی و تعزیرات حکومتی جهت ساماندهی به آشفته بازار میوه و تره بار در شهرستان سراوان کمر همت را بسته تا شهروندان نیز شاهد برخورد قاطع با متخلفین و گران فروشان باشند.

دلال ها عامل افزایش قیمت میوه در سراوان
در همین راستا علی رضا شهرکی فرماندار سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: طبق گزارشات مردمی مبنی بر افزایش و گرانی نرخ میوه در شهرستان، تیم های بازرسی و نظارتی در سراوان تشکیل شد.

وی افزود: تیم های بازرسی از روز پنجشنبه فعالیت خود را آغاز کرده اند که تا این لحظه 18 پرونده تخلف تشکیل شده است.

فرماندار سراوان با اشاره به اینکه بازار میوه زیر ذره بین دستگاه های نظارتی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد: همچنین به تعدادی از واحد های میوه فروشی تذکر داده شده و در صورت تکرار تخلف، طبق قانون با متخلفین برخورد خواهد شد.


        
شهرکی یادآور شد: نرخ میوه و تره بار هر روز صبح از میدان میوه و تره بازار دریافت و به میدان میوه و تره بار شهرستان ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینکه دلالان عامل ایجاد تغییر قیمت میوه در شهرستان هستند تا با قیمت بالاتر میوه را به فروش برسانند، تصریح کرد: بازرسی ها از میدان میوه و تره بار و واحد های صنفی فروش فروش ها تا حصول نتیجه مطلوب ادامه دارد.


انتهای پیام/
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۳
کد مطلب: 18345
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *