800
۰
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

افق روشن توسعه پایدار در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ رونق چشمگیر ترافیک دریایی در بندر شهید بهشتی

حسن ابراهیمی گفت: رونق روز افزون ترافیک دریایی در بندر چابهار حاکی از افق روشن توسعه پایدار در این بندر بزرگ اقیانوسی است.
افق روشن توسعه پایدار در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ رونق چشمگیر ترافیک دریایی در بندر شهید بهشتی
به گزارش شستون؛ حسن ابراهیمی، معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: از هفته گذشته برای اولین بار ۸ عملیات دریایی شامل جداسازی و پهلودهی کشتی با طول بیش از ۲۰۰ متر در یک روز در این بندر محقق شد.

وی ادامه داد: این مهم سبب شده است بهره برداری همزمان از هر ۵ اسکله بندر شهید بهشتی وارد دومین هفته خود شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: این موضوع نشان می دهد که بندر چابهار در حال کسب جایگاه واقعی خود در بین بنادر کشور و منطقه است.

به گفته ابراهیمی، بندر چابهار با بهره مندی از 30 دستگاه استراتژیک از نظر تجهیزات یکی از بنادر مدرن کشور است، این تجهیزات در رشد عملیات تخلیه و بارگیری، صادرات و واردات در این بندر نقش بسزایی داشته است.

وی تصریح کرد: با رونق صادرات و واردات کالا از این بندر استراتژیک، ترافیک دریایی هم رشد روز افزونی پیدا کرده است، به گونه ای که در هفته گذشته شاهد تخلیه و بارگیری همزمان ۶ کشتی آن هم در روزهایی که کرونا همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است، در بندر چابهار بودیم.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: با توجه به افزایش ترافیک دریایی، ارتقای امنیت حوضچه، آبراه و کانال های دسترسی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری یکی از اولویت‌های این اداره کل است.

ابراهیمی تصریح کرد: این مهم به عنوان یکی از تکالیف معاونت امور دریایی بندر چابهار، با نصب علائم کمک ناوبری و لایروبی به میزان دسترسی به عمق مطلوب به نحو احسن انجام شده است.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب: 18372
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *