800
۰
سفره کارگران خالی تر شد؛

جیب خالی کارگران در روزهای کرونایی/ کویید 19 عامل کاهش منابع درآمدی شهرداری سراوان

عبدالله درزاده سرپرست شهرداری سراوان گفت: با توجه به کسادی بازار و تعطیلی برخی از صنوف در زمان شیوع ویروس کرونا، منابع درآمدی شهرداری سراوان کاهش یافت کهموجب به تعویق افتادن پرداخت حقوق کارگران شده است.
جیب خالی کارگران در روزهای کرونایی/  کویید 19 عامل کاهش منابع درآمدی شهرداری سراوان
به گزارش شستون؛ کارگران شهرداری از جمله اقشاری بودن که در زمان شیوع ویروس کرونا دست از کار نکشیده و به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمات به شهروندان بودند اما این روزها این قشر زحمت کش جامعه برای امرار معاش به مشکل برخورده اند.

 در روزهای اخیر پیام های مکرری از سوی کارکنان و کارگران شهرداری مبنی بر عدم دریافت حقوقشان دریافت کرده ایم که در یکی از پیام های اعتراضی کارگران شهرداری به این پایگاه خبری آمده است که کارگران شهرداری از ضعیف ترین اقشار جامعه هستند که در انقلاب اسلامی ایران در خصوص رسیدگی به حق و حقوق کارگران به مروت و ترحم تأکید شده  اما همواره شاهد بی توجهی به این قشر از جامعه در شهرداری ها هستیم.

به گفته پرسنل رسمی و کارگران شهرداری حق بیمه تأمین اجتماعی آنها از بهمن ماه واریز نشده است و از سوی دیگر به دلیل عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایا برای امرار معاش با مشکل مواجه شده اند لذا خواستاری پیگیری این موضوع از سوی این پایگاه خبری شدند.


حقوق فروردین ماه پرداخت شد
در همین راستا عبدالله درزاده سرپرست شهرداری سراوان به خبرنگار ما گفت: در روزهای اخیر حقوق معوقه فروردین ماه پرسنل شهرداری به تازگی واریز شد اما به دلیل کمبود اعتبار حقوق معوقه اردیبهشت و خرداد پرداخت نشده است.

وی افزود: شهرداری ها موسسات خودگران نیمه دولتی هستند که بخاطر شیوع کرونا و عدم فعالیت اصناف، اجاره بها بخشیده است برای پرداخت حقوق پرسنل با مشکل مواجه شده اند.

سرپرست شهرداری سراوان اضافه کرد: با شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر منابع درآمدی شهرداری، حقوق پرسنل و کارگران شهرداری به تعویق افتاد که تلاش هستیم مشکل را مرتفع سازیم.

درزاده با اشاره به اینکه پرداخت حقوق کارگران و پرسنل در اولویت کاری قرار دارد، یادآور شد: از سوی دیگر کمک و اعتبارات عمرانی دولت به شهرداری ها  آنچنان محقق نشده که بتوان حقوق پرسنل را پرداخت کنند اما در اولین فرصت و به محض دریافت اعتبارات  و یا کسب درآمد از سطح حقوق پرسنل پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: 19155
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *