800
۰

طیف گسترده علائم در کودکان مبتلا به کرونا

مطالعه ای که در مجله آکادمی اطفال آمریکا منتشر شده، نشان می دهد که ویروس کرونا باعث ایجاد طیف گسترده ای از علائم در کودکان می شود.
طیف گسترده علائم در کودکان مبتلا به کرونا
به گزارش شستون؛ به نقل از بهداشت نیوز، گروهی از پزشکان بیمارستان عمومی کودکان در بروکلین در بررسی  ۲۲ کودک مبتلا به کرونا  که طی چهار هفته بین ماههای مارچ و آوریل در بیمارستان بستری بودند، دریافتند که بر خلاف آنچه در بزرگسالان مشاهده می شود ، کودکان علائم معمول ابتلا به کرونا را ندارند.

بنابراین گزارش، این بیماران علائم متنوعی داشتند. پانزده بیمار تب داشتند. ۹ نفر علائم تنفسی داشتند. دو نفر تشنج داشتند. دو نفر هم کاملاً بدون علامت بودند. هیچ یک از این بیماران مورد مطالعه فوت نکردند.هفت نفر از این بیماران کودک به دلیل علائم غیر کووید ۱۹  از جمله عفونت های باکتریایی ، آپاندیسیت و عضلات التهابی بستری شده بودند که از نظر ویروس کرونا هم مثبت بودند. محققان می گویند معلوم نیست که تا چه اندازه کرونا در بیماری آنها نقش داشته است.

بنابراین گزارش، بر اساس دستورالعملهای مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده در حال حاضر فقط بیماران مبتلا به تب ، سرفه و تنگی نفس  آزمایش می شوند و یا افرادی که به کشورهای پرخطر سفر کرده اند و افرادی که در ارتباط نزدیکی با مورد تائید شده با کرونا بوده اند. بنابراین با توجه به اینکه این علایم در کودکان کمتر دیده می شود، دستورالعملهای لازم برای آزمایش بیماران کودک باید گسترده شود و این را در نظر بگیرند که بیماران مبتلا به سایر بیماریها نیز ممکن است آزمایش مثبت کرونا داشته باشند.
پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 19254
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *