800
۰
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:

اعتقاد به اصل واقعه غدیر، جزء مشترکات مذاهب اسلامی است

آیت‌الله مصطفی محامی گفت: اعتقاد به اصل واقعه غدیر جزء مشترکات و مورد اتفاق همه مذاهب و فرق اسلامی است.
اعتقاد به اصل واقعه غدیر، جزء مشترکات مذاهب اسلامی است
به گزارش شستون؛ آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در نشست هماهنگی ستاد مردمی بزرگداشت عید سعید غدیر ضمن تبریک اعیاد ماه ذی‌الحجه، عید غدیر را از اعیاد بزرگ اسلامی دانست و با تاکید بر سرمایه‌گذاری و اقدام حداکثری در این جهت، اظهار داشت: اهتمام خاص پیامبر اکرم(ص) در جمع نمودن همه مسلمانان حاضر در حج در گرمای شدید، نشانگر اهمیت ویژه واقعه غدیر است.

امام جمعه زاهدان با اشاره به این که اعتقاد به اصل واقعه غدیر جزء مشترکات و مورد اتفاق همه مذاهب و فرق اسلامی است، تصریح کرد: اگر چه ممکن است در تفسیر فرمایشات پیامبر اکرم(ص)، برداشت‌ها متفاوت باشد اما اصل واقعه غدیر و اهمیت آن بر کسی پوشیده نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت با اشاره به این که عید غدیر می‌تواند از محورهای وحدت در سیستان‌وبلوچستان باشد، تاکید کرد: مخاطب عید غدیر، فقط شیعیان نیستند و باید برنامه‌ها طوری طراحی شوند که هر دو مذهب شیعه و سنی مخاطب قرار بگیرند.

عض هیئت علمی جامعه‌المصطفی، عید غدیر را بهترین فرصت برای بیان معارف اسلامی برای مردم به خصوص نسل جوان دانست و افزود: برگزاری جشن‌ها و مجالس مختلف در مساجد و محلات می‌تواند در کنار مراسمات محوری در دستور کار قرار گیرد تا افراد بیشتری تحت پوشش قرار بگیرند.

آیت‌الله مصطفی با تاکید بر تقویت ظرفیت‌های مردمی در برنامه‌های مربوط به عید غدیر، بیان داشت: مردم نیز در کنار سایر دستگاه‌های متولی باید در این امر مشارکت کنند.

وی با اشاره به محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی، برگزاری باشکوه جشن‌ها و مجالس عید غدیر را مورد تاکید قرار داد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان، ایجاد فضای شاد را با توجه به شرایط حاضر ضروری دانست و خواستار توجه ویژه دست‌اندرکاران به این امر شد.

لازم به ذکر است در ابتدای نشست، حجت‌الاسلام مهدی محبی معاون تهذیب حوزه علمیه امام جعفرصادق(ع) و حسین یوسفی از فعالان امور خیریه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های این ستاد ارائه کردند.

انتهای پیام/
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 19688
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *