800
۰
محکومیت جمعی از علمای اهل سنت در پی انفجار بمب صوتی در ‏زاهدان؛

اتحاد و امنیت ایران خواب را از چشم دشمنان ربوده است/گروهک جیش الظلم دست‌پرورده آمریکاست

جمعی از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی در منطقه زیباشهر زاهدان گفتند: اتحاد و امنیت ایران خواب را از چشم دشمن گرفته است.
اتحاد و امنیت ایران خواب را از چشم دشمنان ربوده است/گروهک جیش الظلم دست‌پرورده آمریکاست
به گزارش شستون؛ به نقل از  عصرهامون، بار ديگر دست پليد دشمنان قسم خورده ملت، از آستين منافقين فتنه‌گر بيرون آمد تا كام ملت ولايت‌مدار ايران را تلخ کند اما ناکامی تنها دستاوردشان بود.

ساعت۲۶ دقیقه بامداد امروز در پی انفجار شی صوتی در مسیر گشت انتظامی در شهرستان زاهدان تعداد 4 نفر از پرسنل ناجا به طور سطحی آسیب و به یک دستگاه خودرو خسارت وارد شد.
 
گفته می شود گروهک تروریستی جیش الظلم مسئولیت این اقدام نافرجام را بر عهده گرفته است.
 
در همین راستا شماری از علمای اهل سنت سیستان وبلوچستان ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی گفتند: گروهک تروریستی جیش الظلم که پرورش یافته آمریکای جنایتکار و ایادی استکبار است با هدف ضربه به نظام و نشانه گرفتن وحدت مردم این اقدامات ناجوانمردانه را انجام می دهد.

تلاش دشمن برای ناامن جلوه دادن ایران بیهوده است

مولوی نذیر احمد سلامی، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگارما گفت: بمب گذاری صوتی در کنار خودروی نیروی انتظامی اقدامی ناجوانمردانه ای بود که گروهک جیش الظلم مسئولیت آن را بر عهده گرفت و از نظر علمای اهل سنت نیز محکوم است.

وی با تاکید بر این مطلب که تلاش دشمن برای ناامن جلوه دادن ایران بیهوده است، بیان کرد: دشمن سعی دارد در این منطقه به ویژه سیستان وبلوچستان که به لحاظ بافت جمعیتی مرکب از برادران شیعه و سنی و همچنین هم مرز با دو کشور افغانستان و پاکستان است که هیچ وقت ثبات سیاسی و امنیتی در آنها وجود نداشته؛ اقدامات ابلحانه و نابخردانه خود را با هدف ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی انجام دهد که این خیالی باطل و بیهوده است.

سلامی ادامه داد: دشمنان بیهوده در تلاش هستند زیرا جریاناتی به مراتب قوی تر از این گروهک ها از ابتدای انقلاب سعی داشتند این نوع حرکات را انجام و به بهانه های مختلف اختلاف ایجاد کنند اما نتوانستند ما معتقدیم که این نوع اقدامات بیش از پیش امت و لایه‌های اجتماعی و اقشار مختلف را متحد، منسجم و بیدارتر می کند.

گروهک جیش الظلم پرورش یافته آمریکای جنایتکار است

مولوی عبدالرحیم ریگیان پور، امام جمعه اهل سنت شهرستان میرجاوه ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی بامداد امروز مبنی بر انفجار یک بمب صوتی در کنار خودرو نیروی انتظامی گفت: این اقدام که توسط گروهک جیش الظلم پرورش یافته آمریکای جنایتکار و استکبار جهانی رخ داد نشان می دهد دشمن چشم دیدن امنیت پایدار، اتحاد بین مردم و قدرت فرامنطقه‌ای نیروهای نظامی و انتظامی ایران را ندارد.

وی تصریح کرد: این گروهک از طرف دشمن حمایت می شود و این اقدامات نمی‌تواند خللی به برادری و اتحاد و همبستگی مردم وارد کند یا جلوی رشد ایران را بگیرد.

امام جمعه اهل سنت میرجاوه ادامه داد: اگر چه هدف دشمن ضربه به نظام و نشانه گرفتن وحدت مردم ایران است اما شیعه و سنی در این مرز و بوم از اتحاد بالایی برخوردار هستند که این دستاورد مهم انقلاب است.
 
وی خاطر نشان کرد: این ترقه بازی ها که با ایجاد رعب و وحشت در بین مردم رخ می دهد خللی در وحدت و اقتدار ملت وارد نمی کند.
 
اتحاد و امنیت ایران خواب را از چشم دشمن گرفته است

ریگیان پور ادامه داد: دشمن از هر نوع حربه ای برای رسیدن به اهداف شوم خود استفاده می‌کند ما باید آگاه و هوشیار باشیم و بدانیم که سربازان انقلاب با عاملان این حادثه برخورد و انتقام سختی از آنان خواهند گرفت.

وی افزود: اتحاد و امنیت ایران خواب را از چشم دشمن گرفته بر همین اساس سعی در ایجاد فتنه دارند اما کور خوانده اند، اگر نگاهی به تاریخ داشته باشند درمی یابند که در گذشته کسانی بودند که قصد ایجاد ناامنی در کشور و این منطقه را داشتند اما ضربه سختی از سربازان انقلاب و سبزپوشان نظام خوردند.

 دشمن چشم دیدن امنیت پایدار ملت ایران را ندارد

مولوی عنایت اله رسولی زاده، امام جمعه اهل سنت شهرستان سرباز در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: اقدام تروریستی بامداد امروز در کنار خودرو پلیس که توسط گروهک جیش الظلم انجام شد حرکتی ناجوانمردانه است که هر انسان آگاهی آن را محکوم می کند.

وی با تاکید بر این مطلب که گروهک های تروریستی پرورش یافته آمریکای جنایتکار و ایادی استکبار هستند، گفت: دشمن چشم دیدن امنیت پایدار و اتحاد و همبستگی ملت ایران را ندارد بر همین اساس با انجام چنین ترقه بازی هایی سعی در ایجاد اختلاف و تشنج دارند که کور خواندند زیرا این ملت بیدار و هوشیار است.

رسولی زاده ادامه داد: گروهک های تروریستی و اربابان آمریکایی آنان هیچ جایگاهی نزد مردم ندارند و باید منتظر انتقام سخت از سوی سربازان انقلاب همچون گذشته باشند.
 
انتهای پیام/
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب: 19728
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *