800
۰
در ادامه نگرانی سراوانی ها مطرح شد؛

سلب آرامش از شهروندان با ویراژ مرگ در ورودی شهر سراوان/ نبود پیست اتومبیلرانی دغدغه این روزهای جوانان سراوانی است

با توجه به نبود پیست اتومبیلرانی در شهرستان سراوان عده ای از جوانان به صورت غیرقانونی اقدام به برگزاری مسابقات اتومبیلرانی در ورودی شهر کرده اند که این موضوع نگرانی هایی را میان شهروندان به وجود آورده است.
سلب آرامش از شهروندان با ویراژ مرگ در ورودی شهر سراوان/ نبود پیست اتومبیلرانی دغدغه این روزهای جوانان سراوانی است
به گزارش شستون، در ماه اخیر  شاهد ویراژ و حرکات نمایشی خودروهای شخصی در ورودی شهر سراوان بوده ایم که موضوع نگرانی هایی را برای شهروندان به وجود آورده است.

سرعت سرسام آور این خودروها در ورودی شهر سراوان علاوه بر اینکه آرامش شهروندان را برهم زده می تواند خسارات جانی و مالی را برای سایرین و خود این افراد به همراه داشته باشد.

برخی از جوانان شهرستان سراوان نسبت به انتشار گزارشی "خیابان های سیستان و بلوچستان به پیست های اتومبیلرانی تبدیل شد/حرکات آکروباتیک رانندگان خودروهای شخصی در دل شهرهای جنوب شرق کشور +فیلم" واکنش نشان داده و به دلیل نداشتن پیست اتومبیلرانی برای تخلیه هیجانات که بیشتر وقت خود را در خیابان ها می گذراند از مسئولین مربوطه ابراز گلایه کرده اند.

تعدادی از جوانان داشتن پیست اتومبیلرانی در شهرستان سراوان را باتوجه به نبود امکانات تفریحی و نداشتن فضای سبز مناسب لازم و ضروری دانستند.

 از سوی دیگر برخی از شهروندان سراوانی در پی ارسال پیام های متعدد به این پایگاه خبری خواستار مقابله فرماندار و مسئولین مربوطه با برهم زنندگان نظم و آرامش با ایجاد ورودی شهر به پیست اتومبیلرانی و اجرای حرکات نمایشی شده اند.

به خطر افتادن جان و مال مردم 
درازهی یکی از شهروندان سراوانی با بیان اینکه مثل اینکه متاسفانه مسئولان شهرستان گوش شنوایی برای مشکلات مردم ندارند، بیان کرد: ما شهروندان در یکی دو هفته اخیر اعتراض خود را نسبت به پیست غیرقانونی اتومبیلرانی انجام داده ایم تا مسئولان پیگیر پیست اتومبیل رانی(ورودی شهر سراوان) باشند، اما تا به حال هیچ اقدامی برای جلوگیری از این کار غیرقانونی صورت نگرفته است!

وی افزود: مسئولین پشت میز نشین کمی از شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی یاد بگیرید، با اینکه می توانست کاخ نشین باشد ولی به عشق مردم این سرزمین خود پشت سنگریز و خاکریزها می رفت و دوشادوش رزمندگان اسلام می جنگید برای حفاظت از جان و مال این مردم ولی شما چه کرده این؟

درازهی ادامه داد: برگزاری مسابقات اتومبیلرانی که در ورودی شهر آن هم به صورت غیرقانونی در حال برگزاری است، جان و مال مردم را به خطر انداخته است لذا از مسئولین انتظار می رود برخورد قاطع انجام داده و از سوی دیگر نیز تدابیر لازم جهت راه اندازی پیست و برگزاری مسابقات اتومبیلرانی برای علاقمندان به این حرفه اندیشیده کنند تا شاهد درخشش جوانان سراوانی در عرصه های بین المللی این رشته ورزشی باشیم.

این شهروند سراوانی خاطر نشان کرد: این مسئله کوچیکی نیست که به راحتی بتوان از آن گذر کرد، چرا که امنیت جانی و مالی دیگر شهروندان در خطر قرار گرفته است. 

ویراژ دادن نماینگر فرهنگ مناسب سراوانی ها نیست
ملک فاضلی نماینده مردم حوزه انتخابیه سراوان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شستون بیان کرد: در پی ایجاد ورودی شهر به پیست اتومبیلرانی به صورت غیرقانونی تذکرات لازم جهت برخورد قانونی با افراد خاطی به مسئولین مربوطه داده خواهد شد.

وی افزود: تبدیل کردن ورودی شهر سراوان به محل برگزاری مسابقات اتومبیلرانی و ویراژ دادن قانونی نیست و باید برخود جدی انجام شود.

نماینده مردم حوزه انتخابیه سراوان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:  در سراوان فرهنگ مناسبی وجود دارد ولی این نوع حرکت ها در ورودی شهر فرهنگی نمایانگر مناسبی نیست و پیامد های خوبی به همراه نخواهد داشت.

فاضلی خاطر نشان کرد: علاوه بر اینکه جوانان نیازمند اماکن ورزشی و تفریحی هستند در وهله اول باید یک مرکز ورزشی مناسب ویژه بانوان احداث شود.

لازم به ذکر است این پایگاه خبری در گزارشی دیگر از وجود یک پیست اتومبیرانی طبیعی در شرقی ترین نقطه کشور با عنوان " پیست اتومبیلرانی طبیعی در شرقی ترین نقطه کشور/ دولت نباید به ظرفیت های بی نظیر منطقه بی توجه باشد"  منتشر کرد لذا می طلبد کارشنان مربوطه اقدامات لازم را جهت مرتفع ساختن این معضل جوانان با رعایت استانداردهای لازم انجام دهند.


انتهای پیام
دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۶
کد مطلب: 19776
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *