800
۰
امام جمعه شهرستان سراوان:

انقلاب اسلامی عصاره مکتب عاشورا است/ نماز؛ مظهر بندگی و عبادت

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: در بعد عاشورایی مکتب امام حسین (ع) باید توجه داشت چرا که انقلاب اسلامی ایران عصاره این حرکت است.
انقلاب اسلامی عصاره مکتب عاشورا است/ نماز؛ مظهر بندگی و عبادت

به گزارش شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در شب سوم ماه محرم  در جمع عزاداران حسینی  با بیان اینکه امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است، بیان کرد: حرکت بدون جهاد، طاغوت ستیزی و ظلم ستیزی حرکتی انحرافی و خنثی است.

وی با بیان اینکه در بعد عاشورایی مکتب امام حسین (ع) باید توجه داشت چرا که انقلاب اسلامی ایران عصاره این حرکت است، افزود:  به عنوان پیروان مکتب پیامبر (ص) زمانی  موفق هستیم که شخصیت نورانی امام حسین (ع) را در بعد عبادی نیز مورد توجه قرار دهیم چرا که کامل کننده سیره نبوی است.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد:  در مدار بندگی امام حسین (ع) بندگی کنیم تا مورد توجه خالق قرار گیریم، یکی از مظاهر و اساس بندگی و ذکر خداوند متعال نماز است.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری  با اشاره به آیات نورانی قرآن در خصوص نماز، خاطر نشان کرد:  بخش عمده آیات نورانی قرآن به اهمیت دادن به نماز اشاره شده و خداوند متعال مظهر عبادت و بندگی را نماز قرار داده است.

وی تصریح کرد:  اهمیت دادن به نماز از ویژیگی های بارز امام حسین (ع) بود که در ظهر عاشورا نیز مقابل دشمن صفاک، خون ریز و مسلح آن را به نمایش گذاشت.

امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه امام حسین (ع) در معرکه جنگ تبیلغ و پیام نماز اول وقت را انجام داد، اذعان کرد: پیام محرم به جا آوردن نماز اول وقت است.

حجت الاسلام و المسلمین بامری  با توجه به اینکه نماز تنها عملی است که تا زمان مرگ انجام آن از انسان ساقط نمی شود، یادآور شد: امام حسیبن (ع) در ظهر عاشورا زیر تیغ شمشیر دشمن نماز را برپا کرد و باید به این امر توجه شود که نماز انسان را همه خباثت ها، پلیدی ها دور و انسان را با اخلاق، با مهر عطوفت و با معرفت می کند.

 انتهای پیام/
يکشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰
کد مطلب: 19937
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *