800
۰
امام جمعه شهرستان سراوان:

اقامه نماز اول وقت؛ پیام نهضت عاشورا/ جهاد و بندگی خالق 2 محور اصلی مکتب امام حسین (ع) است

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری گفت: اگرچه شور حسینی و سینه زنی بسیار مهم است اما پیام محرم بندگی خداوند، اقامه نماز اول وقت، امر به معروف و نهی از منکر و انجام اعمال صالح است.
اقامه نماز اول وقت؛ پیام نهضت عاشورا/ جهاد و بندگی خالق 2 محور اصلی مکتب امام حسین (ع) است
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام و السملمین مجتبی بامری امام جمعه شهرستان سراوان در جمع عزاداران حسینی با اشاره به اینکه  راه و نهضت امام حسین (ع) جایگاه رفیعی در پیشگاه خداوند متعال دارد، بیان کرد:  با خلوص نیت وارد مجلس عزای امام حسین (ع) شویم تا فضل پروردگار عالم شامل حال ما شود.

 وی افزود:  از آنجایی که مکتب و نهضت امام حسین (ع) دارای دو بعد جهاد و شهادت و بندگی خالق است، آن چیزی که سید الشهدا (ع) را در پیشگاه خداوند متعال بزرگ و جهاد در راه خدا و زنده نگه داشتن دین اسلام توسط حضرت ابا عبدالله حسین (ع) انجام شد، بعد بندگی و عبادی امام حسین (ع) بود.

امام جمعه شهرستان سراوان ادامه داد:  اگر امروز دشمنان  دین، مکتب و انقلاب اسلامی که دشمنان اسلام نیز هستند مقابل مسیر اسلام با خدعه دروغ پردازی می کنند، باید بعد جهادی و طاغوت ستیزی نهضت امام حسین (ع) باید در راستای مقابله با این فتنه ها مد نظر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه نماز یکی از مظاهر و تجلی بندگی خداوند متعال در وجود امام حسین (ع) بود، اضافه کرد: ستون و مقدمه راه آشتی با خداوند متعال در مسیر بندگی نماز است که باید به این موضوع توجه ویژه کرد.

 وی خاطر نشان کرد:  حضرت سیدالشهدا (ع) در ظهر عاشوا و در معرکه جنگ فرمان اقامه نماز جماعت را در نا امن ترین وضعیت داد که اگر بخواهیم بندگی خداوند متعال را انجام دهیم باید نسبت به اقامه نماز اول وقت اهتمام ویژه داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به اینکه سرشت بندگی با نماز گره خورده است، اذعان کرد: یکی از اهداف اصلی نهضت عاشورا، امر به معروف و نهی از منکر و بندگی خالق است  که این امر منجر به این شد که امام حسین (ع) سرور جوانان اهل بهشت و صفیه نجات  شود.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری در پایات تصریح کرد: اگرچه شور حسینی و سینه زنی بسیار مهم است اما پیام محرم بندگی خداوند، اقامه نماز اول وقت، امر به معروف و نهی از منکر و انجام اعمال صالح است.

 انتهای پیام/
سه شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب: 19967
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *