800
۰
​مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

گامی دیگر در مسیر رونق تجارت دروازه ملل/ اولین کشتی صادراتی هند در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت

بهروز آقایی گفت: اولین کشتی صادراتی بخش خصوصی هند به افغانستان، در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.
گامی دیگر در مسیر رونق تجارت دروازه ملل/ اولین کشتی صادراتی هند در بندر شهید بهشتی پهلو گرفت
به گزارش شستون؛ بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: این کشتی حامل محموله شکر صادراتی بخش خصوصی کشور هند به افغانستان است که در قالب ۷۰ دستگاه کانتینر به وزن هزار و ۸۹۰ تن (سه شنبه چهارم شهریورماه) به طور مستقیم از بنادر هند وارد بندر شهید بهشتی شد.

آقایی با بیان اینکه این اولین محموله صادراتی هند به افغانستان توسط بخش خصوصی این کشور است ادامه داد: در پی افتتاح فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی، انتقال کالاهای هند به افغانستان از طریق این بندر استراتژیک آغاز شد که البته عمده این کالاها دولتی بود، اما بخش خصوصی هند نیز برای ارسال محمولات تجاری به افغانستان بهره گیری از ظرفیت های بندر شهید بهشتی چابهار را آغاز کرد.
 
این مقام مسئول اضافه کرد: این برای اولین بار است که بخش خصوصی هند و افغانستان از زیرساخت ها و تجهیزات مدرن بندر شهید بهشتی چابهار و امتیازات تعرفه ای آن برای مبادلات تجاری خود استفاده می کنند.
 

وی اذعان کرد: پیش از این بخش خصوصی افغانستان، بندر شهید بهشتی چابهار را برای صادرات محمولات عادی و یخچالی خود به هندوستان و کشورهای شرق دور انتخاب کرده بود که از ابتدای امسال با رونق چشمگیری همراه بوده است.

آقایی با اشاره به این که این محموله پس از انجام تشریفات اداری و گمرکی، به سمت مقصد ترانزیت می شود، تصریح کرد: این توفیق حاصل توافق تجاری بخش خصوصی دو کشور، همکاری خطوط کشتیرانی و تلاش بی وقفه تیم تخصصی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان ابراز امیدواری کرد: با تداوم سرویس منظم کشتیرانی بین بنادر موندرا و ناواشیوا هند و بندر چابهار زمینه تداوم این گونه نقل و انتقالات بیش از پیش مهیا شود.

انتهای پیام/ 
چهارشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹
کد مطلب: 19988
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *