800
۰
امام جمعه موقت سراوان:

حضرت محمد (ص) بهترین اسوه و الگوی حسنه جامعه بشری قرار دارد / امام رضا (ع) چراغ هدایت ایرانیان است

حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار گفت: حضرت محمد (ص) بهترین الگو و اسوه حسنه در تمامی مراحل زندگی جامعه بشری قرار دارد.
حضرت محمد (ص) بهترین  اسوه و الگوی حسنه جامعه بشری قرار دارد / امام رضا (ع) چراغ هدایت ایرانیان است
به گزارش شستون، حجت الاسلام و المسلمین مراد نورایی یار امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به رحلت جانگداز رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، بیان کرد: تشابهاتی در رابطه با ماه مبارک رمضان و ماه صفر وجود دارد، همانطور که نتیجه گیری ماه رمضان و پاداش در دهه آخر ماه رمضان دارد، محرم و صفر نیز اینگونه است که پس از دوماه عزاداری برای سرور و سالار شهیدان، در روزهای آخر ماه صفر به عزاداری رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام می پردازیم.

وی افزود: رحلت حضرت محمد (ص) در واقع یتیمی امت اسلام است و اوج عزاداری ماه صفر در دهه آخر این ماه قرار دارد.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان با بیان اینکه خداوند متعال  نبی مکرم اسلام (ص) را اسوه و الگوی حسنه قرار داده است، خاطر نشان کرد: می توان در تمامی مراحل زندگی در اخلاق، تقسیم کارها، سفر، همسایه داری، همسر داری، مبارزه با دشمنان، محبت با دوستان و یاران از حضرت محمد (ص) الگو برداری کرد.


حجت الاسلام و المسلمین نورایی یار تصریح کرد: نبی مکرم اسلام (ص) در تعامل و همکاری بهترین اسوه است و در حال حاضر که کشور نیاز به تعامل و همکاری دارد در کارهای خیر می توان الگو برداری مناسبی انجام دهیم.

وی اضافه کرد: حضرت محمد (ص) با کفار، مشرکین قریش و یهودیان پیمان شکن اشدا علی الکفار بود و با مسلمانان و مؤمنین و هم پیمانان که وفای به عهد می کردند با ترحم، محبت و مودت رفتار می کرد.

امام جمعه موقت شهرستان سراوان گفت: طاغوتیان زمان امروزه ظلم هایی را نسبت به مسلمانان داشته اند اما حکام عرب  با اسرائیل غاصب و کودک کش دست اخوت و برادری داده اند

حجت الاسلام و المسلمین نورایی یاد ادامه داد: دشمنان جهان اسلام به بهانه آزادی بیان به مقدسات مسلمانان، پیامبر اسلام (ص) و قرآن کریم بی حرمتی می کنند اما حکام شکم پرست عرب با آمریکا و اسرائیل در منطقه طرح صلح و آشتی را پی ریزی می کنند.


وی در پایان با اشاره به اینکه هدف از بیان فضایل و صفات رسول مکرم اسلام (ص) این است که از این نسخه شفابخش مقابل دشمنان غافل نشویم است، تصریح کرد: 29 صفر آخرین روز ماه صفر سالروز شهادت امام رضا (ع) که غریبانه به ایران آمد و به شهادت رسید است که افتخار بزرگی برای ایرانیان است که این چراغ هدایت در کشورمان است.

انتهای پیام/
جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 20548
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *