800
۰

نوجوانی که پیشتاز شهادت در راه خدا بود

دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلامی، نمایندگی ولی فقیه در بیمارستان نجمیه با خانواده شهید مجید قبادی‌دانا در منزل آن شهید انجام شد.
نوجوانی که پیشتاز شهادت در راه خدا بود
به گزارش شستون؛ به نقل از ایکنا، عظیم قبادی‌دانا پدر شهید مجید قبادی‌دانا درباره ویژگی‌های فرزند شهیدش اظهار کرد: مجید فرزند اولم بود، تفکر سالمی داشت و در زمان شهادت 16 ساله بود، اما به اندازه یک فرد چهل‌ساله می‌فهمید؛ او برای ورود به جبهه مدام به ما اصرار می‌کرد و در مرحله اول موافق اعزامش نبودم، اما مادرش از اول موافق بود.
پدر شهید ادامه داد: من در خاطرات خود جبهه و کوهستان را مرور می‌کردم که فرزند کم سن و سال من چگونه می‌تواند در آن شرایط بجنگد! نهایتاً موافقت کردم. دوره بیسیم‌چی را دید و با اصرار ما اول در حدود سه ماه در جماران خدمت کرد، ولی در نهایت تاب نیاورد و به جبهه اعزام شد.
وی در ادامه افزود: در جبهه به عنوان بیسیم‌چی خدمت و حدود ساعت 3 نیمه شب با اصابت تیر به شهادت می‌رسد و شرایط به گونه‌ای بود که همرزمانش نتوانستند جسد مجید را با خود بیاورند و هنوز هم پیدا نشده است.
پدر شهید همچنین اظهار کرد: هشت سال دفاع مقدس برای ملت ایران یک آزمون الهی و برای دشمنان این کشور درس عبرت بزرگی بود تا برای همیشه آرزوی تجاوز به ایران سربلند را با خود به گور ببرند.
وی در خصوص آن شهید گفت: هیچ‌گاه ندیدم که نماز اول وقتش ترک شود و همیشه به این موضوع اهمیت می‌داد و خانواده را برای خواندن نماز در اول وقت ترغیب می‌کرد.
در ادامه، ملیحه خداوردی، مادر شهید مجید قبادی‌دانا اظهار کرد: بعد از شهادت فرزندم، همسایه مان به من مراجعه کرد و گفت، سال‌های زیادی در زمستان فرزندتان برای برف‌روبی به پشت‌بام می‌آمد، اما حتی یک مرتبه نگاهی به منزل ما نینداخت.
وی افزود: فرزندم قلب مهربانی داشت و حرام و حلال برایش در اولویت بود.
در ادامه حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلامی، نمایندگی ولی فقیه در بیمارستان نجمیه اظهار کرد: مادر یکی از شهدای تازه تفحص شده در سوریه اعلام کرد از اینکه جنازه فرزندم بازگشته خیلی خوشحال نیستم و اگر نمی‌آمد، ناراحت نمی‌شدم، برای اینکه فرزندم را به خداوند متعال و حضرت زینب(س) تقدیم کردم و با خدا عهد بسته‌ام و چیزی را که در راه خدا دادم، انتظار بازگشتش را نداشتم.
وی در ادامه افزود: شهادت معامله با خدا است و معامله با خدا بهترین معامله است؛ شهدا بهترین مسیر را انتخاب کرده و با خدا معامله خوبی انجام دادند.
در پایان این دیدار، از خانواده شهید مجید قبادی‌دانا تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
کد مطلب: 20618
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *