800
۰
به منظور جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی انجام شد؛

ایمن سازی فیزیکی 38 مدرسه در حاشیه راه های سیستان و بلوچستان

تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از ایمن سازی فیزیکی 38 باب مدرسه حاشیه راه های این استان خبر داد.
ایمن سازی فیزیکی 38 مدرسه در حاشیه راه های سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون؛ تیمور باقری در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: قرار گرفتن مدارس در کنار جاده‌ها سلامت عبور و مرور کودکان و دانش‌آموزان را تهدید می‌کند و به همین دلیل این اداره کل در زمینه ایمن‌ سازی مدارس حساسیت ویژه‌ای دارد.

وی افزود: 38 باب مدرسه در حاشیه راه های این استان با اعتبار افزون بر12 میلیارد ریال در هفت ماهه نخست سال جاری ایمن سازی فیریکی شدند.

این مقام مسئول ادامه داد: به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی کارشناسان حوزه ایمنی و ترافیک این اداره کل همه ساله  علاوه بر ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه های استان در حوزه نرم افزاری نیز اقداماتی نظیر آموزش مفاهیم ترافیکی، اهدای تجهیزات حاوی پیام های ایمنی و توزیع کتاب های کمک آموزشی را مورد توجه قرار می دهد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان از آموزش 200 معلم پرورشی مدارس حاشیه راه های استان در سال جاری خبر داد و گفت: این اقدام برای نخستین بار با همکاری آموزش و پرورش استان اجرایی شد تا فرهنگیان آموزش دیده به عنوان سفیران ایمنی، در سنوات آینده نیز با آموزش تعداد بیشتری از آینده سازان کشور این اداره کل را در راستای تحقق اهداف آموزشی و فرهنگی، یاری کنند.

باقری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عادات و رفتارها در سنین کودکی شکل گرفته و در بزرگسالی تکامل می یابند، فعالیت های همکاران ما در مدارس حاشیه راه ها، فرصت ارزشمندی در زمینه آموزش بنیادی و تکمیل زیر ساخت های اصولی در راستای ترویج و تثبیت فرهنگ ترافیک در یک برنامه بلند مدت است که در آینده در زمینه ایمنی حمل و نقل، نمود عینی خواهد داشت.

انتهای پیام/
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 20630
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *