800
۰
مدیر کل راهداری سیستان وبلوچستان مطرح کرد؛

تپش تند نبض صادرات در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان/بالغ بر 700 هزار تن کالا جابجا شد

ایوب کرد گفت: با شیوع ویروس کرونا 705 هزار و 483 تن کالا توسط 29 هزار و 865 دستگاه کامیون در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه صادر شد.
تپش تند نبض صادرات در پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان/بالغ بر 700 هزار تن کالا جابجا شد
به گزارش شستون؛ ایوب کرد در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: مجاورت این استان با منطقه ژئوپولیتیک خلیج فارس و آب های بین المللی، همسایگی با کشورهای پاکستان و افغانستان، همجواری با حوزه شبه قاره هند و همچنین امکانات بالقوه اقتصادی و ترانزیتی از جمله پایانه های مرزی موجب ایجاد موقعیت تجارت فرامرزی ممتاز برای استان شده است به طوری که با وجود شیوع ویروس کرونا شاهد رونق مرزها هستیم.

وی ادامه داد: 427 هزار و 782 تن از مجموع کالاهای صادراتی سیستان و بلوچستان در هفت ماهه سال جاری سهم پایانه مرزی میلک و 277 هزار و 701 تن نیز سهم پایانه مرزی میرجاوه می باشد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان افزود: مواد غذایی، سیمان، مواد سوختی، گازمایع، قیر و حلال شیمیایی عمده کالاهای صادر شده از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: همچنین 125 هزار و 804 نفر مسافر نیز در هفت ماهه سال جاری از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه تردد کردند.

کرد مجموع ترانزیت و واردات از پایانه های مرزی میلک و میرجاوه در این مدت را به ترتیب327 هزار 608 تن و 39 هزار و 831 تن کالا عنوان کرد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایان خاطر نشان کرد: به منظور استفاده هر چه بهتر از ظرفیت پایانه های مرزی استان این اداره کل اقدامات عمرانی مختلف نظیر عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه را مورد توجه قرار داده است.

انتهای پیام/
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: 20678
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *