800
۰
نادیده گرفتن دستورالعمل های بهداشتی به قیمت جان مردم؛

وقتی کرونا زیر سایه بیخیالی ها جولان می دهد/از بی تفاوتی مردم تا مقاومت برخی واحدهای صنفی

با توجه به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا و تعداد فوتی های شهرستان سراوان، از سوی ستاد مقابله با کرونا محدودیت های جهت کنترل کووید ۱۹ در این شهرستان اعمال و لازم الاجرا شد.
وقتی کرونا زیر سایه بیخیالی ها جولان می دهد/از بی تفاوتی مردم تا مقاومت برخی واحدهای صنفی
به گزارش شستون، این روزها شهرستان سراوان با توجه به بی توجهی برخی از شهروندان به نکات بهداشتی و حضور در تجمعات حال مساعدی در خصوص ویروس مرگ بار کرونا ندارد.

هر روز به تعداد افرادی که به این ویروس مبتلا می شود یا اینکه بر اثر ابتلا به کووید ۱۹جان خود را از دست می دهند، افزوده می شود، گویا مرگ انسان ها برای هموطنان عادی شده است که همچنان برخی ها دستورالعمل های بهداشتی را در این شهر نادیده گرفته اند.

۲۵ آبان ماه بود که ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان یک سری دستورالعمل هایی را با توجه به افزایش شمار مبتلایان به کرونا و فوتی ها مصوب و لازم الاجرا است که شهرستان سراوان یکی از نقاطی بود که باید به این مصوبات عمل می کرد.

طبق دستورالعمل های جدید ستاد کرونا تمامی صنوف به جز خبازی ها و فروشگاه های عرضه مواد غذایی رأس ساعت ۱۲ ظهر به فعالیت خود پایان و تعطیل می کردند که بسیاری از صنوف همکاری لازم را داشته اما در این بین بودند عده ای که با بی خیالی و بی توجهی به سلامت شهروندان، تا پاسی از شب نیز مشغول به کار در واحد های صنفی خود بوده اند.

برخی از شهروندان از بستر فضای مجازی بهره برده و نسبت به این اقدام واحد های صنفی اعتراض خود را به گوش مسیولین رساندند که متولیان امر با حضور در نقاط مورد نظر، به متخلفان تذکرات لازم را دادند اما همچنان از گوشه و کنار شهر خبر فعالیت برخی از واحد های صنفی غیر ضرور شنیده می شود.

نظارت؛ مطالبه صنوف به اجرای محدودیت های کرونایی

صنف مکانیک ها یکی از صنوفی هست که بیشترین اعتراض را به خود اختصاص داده که این پایگاه خبری تماس های اعتراض آمیزی از سوی برخی از مکانیک کار نسبت به این تخلف داشت.

به گفته یکی از مکانیک کارها، در هفته گذشته کلیه شاغلین این صنف موظف بوده که از ساعت هشت صبح تا ۱۲ ظهر فعالیت و پس از ساعت مشخص شده کار را تعطیل کنند اما برخی ها درب های مغازه را بسته و در داخل مغازه مشغول کار بوده اند.

شماری از مکانیک کارها ضمن انتقاد به این عمل هم صنفی های خود، به خبرنگار ما گفتند: سهل انگاری این افراد می توانند سلامت دیگر افراد را به خطر بیاندزد، هیچ یک از ما منکر‌ مشکلات اقتصادی موجود نیستیم اما به احترام سلامت خود و قدر دانی از زحمات کادر درمان و سربازان سلامت وطن و همچین ریشه کنی ویروس کرونا اقدام به تعطیلی کرده ایم.

مکانیک کارها اذعان کردند؛ اعمال محدودیت ها برای صنوف غیر ضرور در راستای حفظ سلامت شهروندان بوده و انتظار می رود زمانی که مسئولین مصوباتی را طرح می کند نظارت کافی و وافی را برای اجرای دقیق آن داشته باشند و برخورد با افرادی که از دستورالعمل ها تخطی می کنند را در دستور کار خود قرار دهند.

تذکر به 40 واحد متخلف

رستمی پناه بازرس صنف مکانیک کارهای شهرستان سراوان به خبرنگار ما گفت: بازرسی های متعددی را با پلیس اماکن از واحد های مکانیکی خیابان های طالقانی، امام خمینی (ره) و سید قطب انجام داده اند.

وی ادامه داد: در حیطه وظایف خود به واحدهایی که تخلف انجام داده اند تذکر و اخطار داده اند اما پلمپ فقط توسط پلیس اماکن و با دستور مقام قضایی امکان پذیر است.

بازرس صنف مکانیک کارهای شهرستان سراوان با بیان اینکه بیش از ۴۰ واحد متخلف از دستورالعمل های مصوب شده تخطی کرده اند که تذکر گرفته اند، خاطر نشان کرد: همکاری مردم جهت اجرای محدودیت های کرونایی ضعیف است لذا از مردم انتظار می رود در راستای حفظ سلامتی خود و دیگران همکاری لازم داشته باشند.

انتهای پیام/
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۲۸
کد مطلب: 20911
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *