800
۰

دلواپسی اصلاح‌طلبان از ریزش شدید اعتماد عمومی نسبت به آن‌ها/ آفتاب یزد: انکار حمایت اصلاحات از دولت روحانی مردود است

روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد نوشت: این ایده که اصلاح‌طلبان با توجه به عملکرد موجود دولت تلاش کنند به نوعی حمایت‌های خود را در شکل‌گیری این دولت انکار کنند مردود است.
دلواپسی اصلاح‌طلبان از ریزش شدید اعتماد عمومی نسبت به آن‌ها/ آفتاب یزد: انکار حمایت اصلاحات از دولت روحانی مردود است
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصلاح طلبان که در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری از «حسن روحانی» حمایت کرده اند این روزها با مشکلات اقتصادی که کشور را فرا گرفته و حاصل راهبرد سیاسی گره زدن منافع کشور به مذاکره با آمریکاست پروژه جداسازی خود از دولت را در پیش گرفته اند.
در همین راستا حتی مطرح شد که دولت روحانی اصلاح طلب نیست؛ این درحالی است که اعضای کلیدی کابینه دولت مانند معاون اول روحانی را اصلاح طلبان تشکیل دادند و حتی « اسحاق جهانگیری» به عنوان یک اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نقش کاندیدای فدایی و پوششی روحانی را بازی کرد.
 
روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد دراین باره می نویسد: «مانیفست اصلاح‌طلبان برای انتخابات 1400 یکی از مهمترین موضوعاتی است که با نزدیکی هرچه بیشتر به فصل انتخابات مورد بحث قرار می‌گیرد. این درحالی است که همزمان عملکرد دولت روحانی و حمایت اصلاح‌طلبان از دولت نیز بخشی اثرگذار بر نوع نگاه به این جریان بوده است. اصلاح‌طلبان از میان انتخاب‌های محدودی که موجود بود به حمایت از دولت روحانی پرداختند و به نوعی او را گزینه موردنظر خود دانستند. در دور اول نیز دولت روحانی در مجموع سیاست‌ها و اقدامات دقیقی را در پیش گرفت، عملکرد دور اول در کنار محدودیت‌های موجود در انتخابات 96 باعث شد بار دیگر اصلاح‌طلبان به حمایت از آقای روحانی بپردازند.»
 
این روزنامه می افزاید: « با این حال در دوره دوم شاهد حمایت منتقدانه جریان اصلاحات از روحانی بودیم به نحوی که هرگاه و در هر موضوعی که سیاست‌ها و اقدامات دولت را نامناسب دیدند انتقادات صریح خود را در جلسات و فرصت‌هایی که پدید آمد با رئیس جمهور مطرح کردند. بنابراین، این ایده که اصلاح‌طلبان با توجه به عملکرد موجود دولت تلاش کنند به نوعی حمایت‌های خود را در شکل‌گیری این دولت انکار کنند مردود است. در واقع جریان اصلاحات همان راه غیراخلاقی که برخی از اصولگرایان رفتند را در پیش نخواهد گرفت.»
 
 
این نوشتار روزنامه اصلاح طلب حاکی از نگرانی شدید این جریان از ریزش سبد رای و اعتماد افکارعمومی به آنهاست.
 
روزنامه آفتاب یزد اضافه می کند: « این راهی نیست که اصلاح‌طلبان نسبت به دولت روحانی بروند. در واقع برای بازگشت سرمایه اجتماعی جریان اصلاحات باید اقداماتی با وجه درونی را در اولویت قرار دهد. اینکه اصلاح‌طلبان از روحانی حمایت کردند امری است که رخ داده و نمی‌توان آن را انکار کرد اما اصلاح‌طلبان می‌توانند با اصلاحات درون گفتمانی بار دیگر سرمایه اجتماعی خود را بازیابی کنند. د راهبردهای جریان اصلاحات نسبت به موضوعات مهم همچون تحریم، معیشت مردم و سایر امور به طور شفاف روشن شود و در برنامه‌های این جریان نمود یابد.»
 
انتهای پیام/
 
 
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲
کد مطلب: 20924
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *