800
۰
یادگار بزرگ رهبر کبیر انقلاب؛

تفکر بسیجی؛ نسخه شفابخش مشکلات داخلی/5 آذر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است

5 آذر، سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، یادگار بزرگ و درخشان امام خمینی (ره) و نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و میراثی گرانبها است که در واقع در این برهه از زمان نسخه ای شفابخش برای پایان دادن به مشکلات داخلی است.
تفکر بسیجی؛ نسخه شفابخش مشکلات داخلی/5 آذر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون؛ امروز در تاریخ انقلاب اسلامی و تقویم کشورمان به نام نهادی ثبت شده است که در واقع بزرگترین یادگار رهبر کبیر انقلاب اسلامی است، نهادی مردمی و انقلابی که در دل خود بزرگ مردانی دلاور و سلحشور را در خود پرورش داد.

بسیجیانی که هشت سال دفاع مقدس فداکارانه در خط مقدم جبهه نبرد حق علیه باطل ایستادند و سال هاست در راستای زدودن محرومیت از چهره مناطق مختلف ایران اسلامی جانانه تلاش می کنند.

جان برکفانی که در پی شیوع کرونا، قوی تر از همیشه پای کار آمدند و در روزهایی که معیشت مردم تحت تاثیر این ویروس منحوس قرار گرفت، به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که همگان را به مواسات و همدلی دعوت کردند، اولین لبیک را گفتند.

در واقع این بسیج مستضعفان بود که رزمایش کمک مومنانه را بنیان نهاد، رزمایشی که مردم و دیگر نهادها به آن پیوستند و با تفکر بسیجی و جهادگونه اجازه ندادند تا مردم ایران اسلامی در این روزهای سخت و بحرانی، شرایط سخت تری را متحمل شوند.


نقش پر رنگ بسیج در محرومیت زدایی
 
در همین راستا محمد جواد سجادی، کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که فرموده  بودند "اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیج طنین انداز شود چشم طمع دشمنان و جهان خواران از آن دور خواهد ماند"، به خبرنگار ما گفت: باید تفکرات بسیجی را در کلیه امورات زندگی خود نهادینه کنیم، به ویژه مسئولانی که امروزه از این مورد مهم و حیاتی فاصله گرفتند، این نوع نگرش را الگوی مسیرشان قرار دهند، چراکه تاکنون با این اندیشه توانسته ایم در برابر هجمه های دشمن مقابله کنیم.

وی با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفان افزود: 5 آذر نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، روحیه انقلابی بسیجیان در دوران انقلاب بسیاری از گره‌ها و مشکلات را باز کرد و  پیشرفت های زیادی را از آن خود کرده است.
 
این کارشناس با تاکید بر این که بسیج به معنی بیداری و سازمان دهی، یاری رساندن  است، اضافه کرد: استکبار جهانی تحریم ها و مشکلات اقتصادی فراوانی را بر ملت ایران تحمیل کرده، اما تفکر بسیجی بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرده است.
 
سجادی تصریح کرد: در حقیقت تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی از برکات و الطاف جلیله خداوند متعال است و به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین نهادهای دولتی و مردمی کشور از ظرفیت‌های زیادی برای حضور در عرصه‌های مختلف برخوردار بوده است.
 
به گفته وی، بسیج نه‌ تنها همه جغرافیای کشور را در تمام نقاط شهری و روستایی زیر پوشش قرار داده، بلکه از تنوع مأموریت، تعدد و گستردگی فراوانی رده‌های وابسته در اقشار و صفوف مختلف و در موضوعات گوناگون نیز برخوردار است و در عرصه های فراملی نیز بسیار موفق و به عنوان یک الگو عمل کرده است.
 
این کارشناس سیاسی افزود: محرومیت زدایی از مناطق کمتر توسعه یافته کشور یکی از تاکیدات امام خمینی (ره) بود که در حال حاضر بسیج این نقش را برعهده گرفته و فعالیت های زیادی را در این زمینه انجام داده است.
 
 
وی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی به عنوان یک ظرفیت بسیار خوب به کمک دولت آمده و مانند یک دستگاه اجرایی به انجام فعالیت های مختلف می پردازد، با این تفاوت که بسیج کارهای سخت را در مناطق صعب العبور و دشوار انجام می دهد.
 
تحقق عزت و امنیت نظام مدیون فداکاری بسیج
 
حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به سخنی از امام خمینی (ره) که فرمودند "بسیجیان و سپاهیان نیروهای مخلص خدا هستند و کاش من هم یک بسیجی بودم" بیان کرد: خدمت رسانی به مناطق محروم و رسیدگی به قشر ضعیف جامعه در قالب گروه های جهادی با همکاری بسیج سازندگی سپاه منجر به احیای زندگی در میان مردم شده است.
 
وی با تبریک سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، ادامه داد: در پی شیوع کرونا که مشکلات اقتصادی مردم را تحت تاثیر قرار داده بود، بسیج مستضعفان اولین نهادی بود که به فرمان رهبری لبیک گفت و رزمایش کمک مومنانه را راه اندازی کرد و طی ماه های گذشته خدمات ارزنده ای انجام داده است.
 
به گفته شهریاری، در رابطه با بیماری کرونا طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را برنامه ریزی و اجرایی کرد، البته سابقه فعالیت این نهاد انقلابی در راستای سلامت طولانی بوده و توانسته است به ملت ایران خدمات ارزنده ای را ارائه دهد.
 
وی افزود: این خدمات فقط مربوط به امروز نیست، از ابتدای انقلاب اسلامی ریشه کنی بیماری ها به وسیله واکسن با همکاری بسیج اتفاق افتاد و باید گفت که در هر برهه زمانی با برپایی بیمارستان های صحرایی در مناطق محروم و صعب العبور پای کار بوده است.
 
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که تاکنون بسیج در مناطق محروم توانسته است در زمینه محرومیت زدایی خدمات قابل ملاحظه ای انجام دهد، تصریح کرد: نیروهای بسیجی در چند سال گذشته در سیستان و بلوچستان در راستای محرومیت زدایی نقش مثمری ایفا کرده اند.
 
 
وی خاطر نشان کرد: تفکر بسیجی و مدیریت در هر مسئله ای شامل علمی، تحقیقاتی و در مسائل اجرایی بسیار تاثیر گذار بوده است.
 
 شهریاری با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرموند تفکر بسیجی و جهادی در کشور باید نهادینه و در مدیریت ها استفاده شود،  اضافه کرد: دولتمردان باید با بهره گیری از این ویژگی برای رفع معضلات و مشکلات کنونی جامعه تلاش کنند.
 
الگوی صحیح اسکتبار ستیزی
 
معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای  هم با گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، به خبرنگار ما گفت: هفته بسیج بزرگداشت جان فشانی مردانی است که برای سربلندی این سرزمین از جان و زندگی شیرین خود گذشتند تا امروز ما در رفاه و آسایش بدون کوچکترین ترسی زیر سایه عزت و افتخار پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران زندگی کنیم و نفس بکشیم.
 
وی گفت: اقتدار امروز ایران عزیز ما در بین کشورهایی که مدعی ابرقدرتی هستند، برگرفته از روحیه و تفکر بسیج و بسیجی است که باعث شده سردمداران غربی در مقابل این شکوه و عظمت کشور ما سر خم کنند و اراده آنها برای سرکوب این انقلاب به واسطه یک جنگ نظامی ناتوان و بی اثر است.
 
سعیدی افزود: امروز، بسیج با برخورداری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های بزرگ و شخصیت‌های نجیب، نخبه و برجسته در حوزه‌های مختلف توانسته است از آزمون‌های سخت صداقت و کارآمدی سربلند بیرون بیاید و مایه عزت و عظمت کشور و ثبات و ابهت نظام اسلامی شود.
 
وی با اشاره به اینکه بسیج مظهر اتحاد و انسجام ملی ایرانیان است، تصریح کرد: مفهوم بسیج در کلام مقام معظم رهبری نیز به زیبایی متجلی شده است که فرمودند بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدّس، میان افراد ملت است بسیج، یعنی همین پایگاه‏های مقاومت و همین نیروهای جوان و پرشور انقلابی، بسیج یعنی متن مردم، مردمی که می‏توان امید دفاع از انقلاب را از آنها داشت.
 
نماینده مردم چابهار در مجلس ادامه داد: بدون شک فراگیر شدن تفکر بسیجی که همان اخلاص، ایمان به هدف، بالندگی و رشدآفرینی است در ذهن همه افراد جامعه حرکتی هم سو را به دنبال خواهد داشت، همین تفکر فعالیت های اقتصادی، پیشرفت های نظامی و دستاوردهای علمی را رقم زده است.
 
سعیدی اذعان کرد: تفکر بسیج، حماسه آفرینی‌ها و فداکاری‌ها تنها محدود به دوران دفاع مقدس نبوده و در تمام دوران حیات پر برکت انقلاب اسلامی حضور این نهاد ارزشمند مردمی مشهود است و بسیجیان نیز در تمامی عرصه‌های علمی و فکری و دفاع از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی همواره الگو و پیشگام بوده‌اند.
 
وی خاطر نشان کرد: خدمت رسانی به مردم نیازمند در مناطق محروم و دورافتاده کشور با تشکیل گروه های جهادی و حضور به موقع و اولی بودن در مواقع بحران و چالش ها، حاکی از صداقت بسیج در گفتار و عمل است که همیشه برای امید بخشی و ساختن سقف زندگی ها پای کار و ثابت قدم هستند تا ملت بزرگ ایران هیچ وقت در شرایط سخت ناامید و نگران نباشند.
 
انتهای پیام/
 
 
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 20997
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *