800
۰
جانز هاپکینز:

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۳.۳ میلیون نفر رسید

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۴۰ هزار و ۴۱۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا از مرز 13.3 میلیون نفر عبور کرد.
شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۳.۳ میلیون نفر رسید
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۸۲۴ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۶۶ هزار و ۸۳۸ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۴۰ هزار و ۴۱۳ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به ۱۳ میلیون و ۳۷۶ هزار و ۱۱۳ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان ویروس این ویروس در آمریکا تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

 

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۱۳ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۴۰۴ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۷۳ هزار و ۷۲ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۷ میلیون ۸۸۱ هزار و ۲۲۴ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۳۲۲ هزار و ۷۶۱ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۱۱۸ مورد ابتلا و ۲۱ هزار و ۸۴۳ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با یک میلیون و ۲۱۴ هزار و ۲۴۲ مورد ابتلا و ۱۹ هزار و ۱۵۱ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۶۴۱ هزار و ۱۶۱ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۴ هزار و ۵۶۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۶۲ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۸۷۹ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۴۵۸ هزار و ۵۸۷ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۰ میلیون و ۷۶ هزار و ۴۰۳ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۹ میلیون و ۴۳۲ هزار و ۷۵ مورد ابتلا و ۱۳۷ هزار و ۱۷۷ مورد فوتی و برزیل با ۶ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۷۴۰ مورد ابتلا و ۱۷۲ هزار و ۸۴۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

 

انتهای پیام/
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
کد مطلب: 21055
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *