800
۰
بر اساس آمار منتشر شده؛

شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در مرز 15 میلیون نفر

آمارهای اعلامی از ایالت‌های مختلف آمریکا نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور طی بیست‌وچهار ساعت گذشته شاهد افزایش ۲۰۹ هزار نفری بوده است.
شمار مبتلایان کرونا در آمریکا در مرز 15 میلیون نفر
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آمارهای اعلامی از ایالت‌های مختلف آمریکا نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور طی بیست‌وچهار ساعت گذشته شاهد افزایش ۲۰۹ هزار نفری بوده است.در حالی که دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با گذشت یک ماه از برگزاری انتخابات هنوز مشغول جنگ بر سر قدرت هستند، شمار ابتلای روزانه به ویروس «کووید۱۹» در این کشور به شکل تصاعدی رو به افزایش است. 

 
برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۲۰۸,۷۹۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده که نسبت به روز قبل مقداری کاهش داشته است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز ۲,۲۵۱  آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که این رقم نیز در مقایسه با روز قبلی کاهشی بود.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۱۴,۹۸۳,۴۲۵ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۲۸۷,۸۲۵ تن افزایش یافت.

این در حالی است که «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا چند روز  هشدار داد در صورتی که خط سیر همه‌گیری کرونا در این کشور تغییری نکند قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به آسانی از ۳۰۰ هزار نفر فراتر خواهد رفت.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که روز شنبه تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند از ۶۶ میلیون نفر عبور کرد.
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب: 21118
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *