800
۰
در عصر ارتباطات و فناوری رخ داد؛

تکرار یک معضل در سایه اهمال کاری ها/ بازهم شرقی ترین نقطه ایران از دسترس خارج شد

معضل تکراری قطعی ارتباط تلفنی و اینترنتی بخش مرزی بم پشت در شرقی ترین نقطه ایران در سایه اهمال کاری ها امان مردم این منطقه را بریده است.
تکرار یک معضل در سایه اهمال کاری ها/ بازهم شرقی ترین نقطه ایران از دسترس خارج شد
به گزارش شستون، علی رغم اینکه اینترنت و تلفن در عصر حاضر به جزء جدایی ناپذیر زندگی تبدیل شده اما در سیستان و بلوچستان همچنان شاهد قطعی اینترنت هستیم.

امروز به واسطه پیشرفت علم و فناوری شاهد خدمات نوینی در عرصه های مختلف در حوزه ارتباطات هستیم اما اینجا یعنی بخش مرزی بم پشت سراوان با جمعیتی بالغ بر ۲۸ هزار نفر با دارا بودن ۱۲۱ پارچه روستا و آبادی چند روزیست که از اهالی آن از دسترس خارج شده اند.


قطعی مکرر فیبر نوری که گفته می شود در منطقه بم پشت به صورت عامدانه انجام می گیرد این روزها امان بومیان شرقی ترین نقطه کشور را بریده و زندگی را برایشان سخت کرده است.برخی از اهالی بم پشت جهت تامین مایحتاج زندگی خود از سراوان، در طول روز در رفت و آمد هستند و به محض دسترسی به اینترنت با بهره گیری از بستر فضای مجازی گلایه مردم این خطه از کشور را به اشتراک گذاشته اند و از  قطع تلفن و اینترنت  ابراز گلایه کرده اند.

همچنین برخی دیگر از کاربران فضای مجازی با انتشار تصاویری از ایجاد خسارت به کابل های فیبر نوری از ۱۰۰ نقطه در منطقه بم پشت خبر دادند‌.

با قطع شدن اینترنت در این بخش، علی رغم اینکه ارتباط اهالی منطقه با دنیا مختل شده، موجب بروز مشکلات در حوزه اقتصاد و تعطیلی کسب و کار شده است.

کارشناسان مخابرات در حال برآورد خسارت هستند

در تماسی که خبرنگار ما علی رضا شهرکی فرماندار سراوان جهت پیگیری موضوع و بررسی صحت و سقم ماجرا داشت، وی ضمن اظهار بی اطلاعی از آمار دقیق نقاط قطع شده فیبر نوری در منطقه بم پشت گفت:  به فیبر های نوری بخش بم پشت صدمه وارد شده که کارشناسان مخابرات در حال بررسی موضوع و برآورد خسارت هستند.


وی افزود: روز‌ پنجشنبه اطلاع یافته که اینترنت بخش بم پشت دچار اختلال شده که آمار دقیق چند روز قطعی را مخابرات باید ارائه دهد.این مقام مسئول گفت: قطعی فیبر نوری در این منطقه از قبل شایع بوده که برقراری ارتباط را کمی زمان بر کرده است.

لازم به ذکر است علی رغم تماس های مکرر خبرنگار ما با حسین آبادی رئیس مخابرات و مسعود سپاهیان بخشدار بم پشت موفق به برقراری ارتباط نشد اما این پایگاه خبری آماده انتشار پاسخ مخابرات جهت شفاف سازی موضوع است.


انتهای پیام/
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب: 21602
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *