800
۰
در ادامه پیگیری های رسانه ای مطرح شد؛

ناتوانی دولت در پرداخت مطالبات پزشکان/کمبود کادر درمان ناشی از عدم ماندگاری نیروهای بومی است

ملک فاضلی گفت: یکی از مشکلات بزرگ ما در کمبود پزشک و کادر درمان عدم تمایل نیروهای بومی برای ماندگاری در منطقه و ناتوانی دولت در پرداخت مطالبات بخش درمان است.
ناتوانی دولت در پرداخت مطالبات پزشکان/کمبود کادر درمان ناشی از عدم ماندگاری نیروهای بومی است
به گزارش شستون، این پایگاه خبری 23 دی ماه در پی اعتراض شهروندان گشتی مبنی بر نبود پزشک به مدت یک ماه در این شهر مطلبی با عنوان "تراژدی غم بار نبود پزشک در شرقی ترین نقطه کشور/ یک مسئول: چه کنیم،پزشک نداریم!" منتشر کرد.
 
در ادامه خبرنگار ما با ملک فاضلی نماینده مردم سراوان، سیب و سوران و مهرستان جهت پیگیری این موضوع تماس گرفت که وی بیان کرد: کمبود پزشک در سیستان و بلوچستان به خصوص در منطقه سراوان به دلیل عدم تمایل و ماندگاری پزشکان است.
 
وی افزود: برخی از مشکلات به حوزه وزارت بهداشت برمی گردد که دانشگاه مطالبات پزشکان را به موقع پرداخت نمی کند، میزان دریافتی پزشکان در سراوان به مراتب باید بیشتر از پزشک که در مناطق دیگر خدمت می کند باشد که طبق پیگیری های انجام شده از سوی وزارت بهداشت موافقت انجام و این موضوع به اطلاع مدیران و روسای شبکه و مرکز بهداشت رسانده شده است.
 
نماینده حوزه انتخابیه سراوان ادامه داد: در سراوان باید افراد بومی ماندگار باشند و این سوال ازمسئولین پرسیده شود چرا بومیان بخاطر چند انتقاد در چرخه مدیریت باقی نمی مانند؟

فاضلی با بیان اینکه پس از تلاش فراوان موفق به کسب سهیمه بومی شده ایم پس باید این افراد متعهد باشند نه اینکه استعفا دهند، خود اصلاحی در نیروی انسانی منطقه سراوان باید انجام شود، اضافه کرد: آنچه به عنوان نماینده و یا پزشک وظیفه بوده در جهت جذب و توانمند کردن نیرو انجام داده پس نیروهای بومی باید مقداری از خود گذشتگی داشته باشند  و جهاد گونه عمل کنند تا مدیریت خوبی انجام شود.

وی خاطر نشان کرد: هر فردی که می خواهد مدیریت خوبی داشته باشد باید  به صورت جهادی با حداقل ها در خدمت جامعه باشد در غیر این صورت مدیریت موفق نخواهیم داشت.

این مقام مسئول گفت: زمانی که کمبود پزشک داریم و دولت در پرداخت اعتبارات ناتوان است، دریافتی پزشک 9 ماه به تعویق می افتد هر فرد دیگری هم باشد ماندگار نخواهد بود لذا نیروهای بومی باید تلاش کنند و تازمانی که نیروی بومی جهادگونه عمل نکند من نماینده به هر میزان که امکانات دریافت کنم راه به جایی نخواهیم برد.
 

انتهای پیام/
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب: 21634
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *