800
۰
با رأی نمایندگان صورت گرفت؛

مخالفت مجلس با حذف آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، با حذف آزمون استخدامی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مخالفت کردند.
مخالفت مجلس با حذف آزمون استخدامی آموزشیاران نهضت سوادآموزی
به گزارش شستون؛ به نقل از خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات پیرامون طرح الحاق یک تبصره به ماده الحاقی قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفت.
علی علیزاده به عنوان نماینده پیشنهاد دهنده، گفت: بیش از ۲۳ هزار نفر آموزشیار و آموزش‌دهنده نهضت سوادآموزی داریم که این افراد طی سال‌های متمادی و در سخت‌ترین شرایط کار کردند تا روزی استخدام شوند.
وی با بیان اینکه برگزاری آزمون استخدامی جهت تبعیض این افراد تبعیض نارواست، گفت: پیشنهاد بنده آن است که آزمون استخدامی برای این افراد حذف شود تا آنها در دانشگاه فرهنگیان دوره ببینند و پس از آنکه یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره خود را طی کردند، آزمون دهند.
در ادامه جلسه، سید مهدی طغیانی در مخالفت با این پیشنهاد، گفت: مطابق با سیاست‌های کلی نظام، جذب نیرو در آموزش و پرورش فقط باید از طریق دانشگاه فرهنگیان انجام گیرد و ما نباید حق سایر افراد را زیر پا بگذاریم.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۲۰ هزار نفر در آزمون استخدامی شرکت کردند و فقط ۴۰۰۰ نفر قبول نشدند، گفت: درست نیست که برای این ۴۰۰۰ نفر مجدداً آزمونی برگزار شود و این کار اشتباهی است.
در ادامه جلسه، علیرضا منادی سپیدان در این باره، گفت: مجلس قانونی را تصویب و دولت را مکلف کرد تا برای استخدام آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی آزمون برگزار شود.
وی بیان کرد: دولت هم به همین دلیل و با وجود شرایط کرونایی، امسال آزمون را برگزار کرد که حدود ۲۴ هزار نفر در این آزمون شرکت کردند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: اینکه ما در قانون جدیدی به دولت بگوییم که آزمون استخدامی برای این افراد را حذف کند و همه آنان استخدام شوند، درست نیست چرا که مجلس این قانون را تصویب کرده، حرمت امام‌زاده را متولی حفظ می‌کند و ما نباید در این باره احساسی رفتار کنیم.
در ادامه جلسه، این موضوع به رأی نمایندگان مجلس گذاشته شد و وکلای ملت با حذف آزمون استخدامی آموزشیاران و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی مخالفت کردند.
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: 21688
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *