800
۰
تراژدی غمبار معضلات حوزه بهداشت و درمان در جنوب شرق کشور؛

بازهم بیمارستان های سراوان خبر ساز شدند/خلف وعده مسئولین با تعطیلی و انتقال بخش هایی از بیمارستان رازی به ایرانمهر

خبر تعطیلی و انتقال بخش هایی از بیمارستان رازی سراوان به بیمارستان تازه تاسیس ایرانمهر با گلایه شهروندان و انتقاد امام جمعه اهل سنت شهرستان همراه شد.
بازهم بیمارستان های سراوان خبر ساز شدند/خلف وعده مسئولین با تعطیلی و انتقال بخش هایی از بیمارستان رازی به ایرانمهر
 
به گزارش شستون؛ شایعاتی مبنی بر انتقال تجهیزات بیمارستان رازی سراوان به بیمارستان تازه تاسیس 200 تختخوابی ایرانمهر در شبکه های اجتماعی منتشر شد که این موضوع گلایه شهروندان سراوانی را به دنبال داشت.
 
همچنین کانال تلگرامی اطلاع رسانی مولوی عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان نیز در واکنش به این موضوع انتقاد امام جمعه اهل سنت شهرستان را در خطبه های نماز جمعه نسبت به این موضوع منتشر کرده است.

توسعه خدمات درمانی نیاز مردم سراوان بزرگ است

در متن منتشر شده آمده است که مولوی ساداتی تعطیلی بخش هایی از بیمارستان رازی و انتقال تجهیزات آن به بیمارستان تازه تاسیس ایرانمهر را برخلاف وعده مسئولین و ظلم در حق مردم دانسته و گفته است که پس از سالها انتظار برای افتتاح بیمارستان ایرانمهر، انتقال بخش ها و تجهیزت بیمارستان رازی به ایرانمهر مورد قبول مردم نیست.
 
وی با اشاره به اینکه توسعه خدمات درمانی نیاز مردم سراوان بزرگ است که از خدمات و امکانات مناسب درمانی و پزشکی محروم بوده و متحمل مشکلات و رنج سفر به مناطق دیگر بوده اند، افزوده است:  قرار بود بیمارستان ایرانمهر با تامین تجهیزات کامل و نیروی مورد نیاز به بهره برداری برسد تا در کنار بیمارستان رازی به مردم خدمت رسانی انجام شود.

امام جمعه اهل سنت سراوان  گفته است که مردم این منطقه از کمترین امکانات بی بهره هستند اعتراض هم ندارند اما دلیل بر این نیست که در محرومیت بیشتر قرار گیرند، لذا می طلبد مسئولین و متولیان امر امکانات مورد نیاز که مطالبه به حق مردم است را فراهم کنند.

فعالیت ایرانمهر به عنوان بیمارستان دوم سراوان

هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در بهمن ماه سال گذشته در جلسه هماهنگی و رایزنی در خصوص راه اندازی بیمارستان ایرانمهر گفته بود که با پیگیری های صورت گرفته از سوی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیمارستان ایرانمهر به عنوان بیمارستان دوم شهرستان سراوان از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی به رسمیت شناخته شد.
 
وی در این جلسه با بیان این مطلب که خوشحالیم با پی گیری های صورت گرفته و با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی و وزرات متبوع امکان استیفای حقوق هموطنان عزیز سراوانی فراهم  شد و از تعطیلی بیمارستان رازی همزمان با آغاز فعالیت بیمارستان ایرانمهر جلوگیری به عمل آمد، گفته بود: توزیع خدمات تخصصی و استقرار بخش های درمانی و تشخیصی در این  2 بیمارستان با نظر کارشناسان خبره حوزه درمان و با توجه به نیاز مردم انجام خواهد شد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزوده بود: با هدف افزایش بهره وری از امکانات و زیر ساخت های درمانی موجود پیش بینی اولیه این است که بخش های زنان و زایمان، نوزادان، ICU، N.icu  و بخش اورژانس در بیمارستان رازی فعال باقی مانده و بخش های جراحی، داخلی، قلب و مانند آن به بیمارستان ایرانمهر منتقل شود.

انتقال یک بخش با تمام امکانات و تجهیزات از بیمارستان رازی به ایرانمهر

در همین راستا موسی سپاهیان رئیس بیمارستان ایرانمهر سراوان در واکنش به موضوعات مطرح شده در شبکه های اجتماعی و مطالبه مردم به خبرنگار ما گفت: موضوع جابه جایی یک بخش از بیمارستان رازی با امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی فقط در حد یک حرف و در جلسات داخلی مطرح شده است اما این موضوع عملیاتی نشده است.
 
وی با اشاره به اینکه تصمیم نهایی برای انتقال تجهیزات بیمارستان رازی به ایرانمهر اتخاذ نشده است، افزود: تجهیزات درمانی و پزشکی برای بیمارستان ایرانمهر خریداری شده اما قرار شد یک بخش با تمام تجهیزات و نیروهای انسانی از بیمارستان رازی به ایرانمهر منتقل شود که دانشگاه علوم پزشکی باید تصمیم گیری کنند.
 
رئیس بیمارستان ایرانمهر با بیان اینکه با تصمیم دانشگاه علوم پزشکی مشخص می شود چه بخش و چه تجهیزاتی از بیمارستان رازی به ایرانمهر منتقل شود، خاطر نشان کرد: صحبت هایی مبنی بر انتقال بخش اورژانس به ایرانمهر انجام شده اما در صورت تامین پزشک و آمبولانس این موضوع عملیاتی می شود.

لازم به ذکر است بیمارستان ایرانمهر با 17 هزار متر مربع زیر بنا ظرفیت استقرار 200 تخت بستری را دارد که کلنگ احداث آن سال 88 به زمین زده شد و مراحل ساخت این بیمارستان توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز شده بود اما پس از گذشت 11 سال تمامی بخش های این بیمارستان به طور کامل مورد بهره برداری قرار نگرفته است.
 
انتهای پیام/
 
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۷
کد مطلب: 21706
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *