800
۰

اثراتی که کرونا بر چشم دارد

یک متخصص چشم پزشکی گفت: ویروس کرونا از زمان شیوع تا کنون با جهش‌های متفاوت علایم مختلفی را در مبتلایان آشکار کرده و یکی از این علایم عفونت چشم است که می‌تواند با قرمزی چشم آغاز شود.
اثراتی که کرونا بر چشم دارد
به گزارش شستون؛ رحیم عبدالوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: قرمزی، تورم و خارش از علایم عفونت چشم است و اگر فرد علاوه‌بر التهاب ملتحمه، تب، سرفه یا تنگی نفس نیز داشت باید به پزشک مراجعه کند.
وی ادامه داد: اگر فردی مبتلا به عفونت چشم در اثر کرونا شد، در صورت لمس کردن چشمان خود ممکن است دیگران را نیز آلوده کرده و بدون شستن یا ضدعفونی کردن دستان خود، افراد یا سطوح را لمس کند، لذا باید از دست زدن به صورت، به‌خصوص غشاهای مخاطی در دهان، بینی و چشم خودداری شود.
این چشم پزشک ادامه داد: اگر برخی افراد از لنزهای چشمی استفاده می‌کنند، از این به بعد از عینک استفاده کنند.  
وی افزود: این کار باعث می‌شود که چشم‌ها از تماس دست در امان باشد و احتمال لمس چشم توسط دست کمتر شود وهمچنین عینک به محافظت از چشم‌ها در برابر قطرات تنفسی نیز کمک می‌کند.
عبدالوند با بیان اینکه ویروس کرونا می‌تواند باعث درد، قرمزی و ضعیف شدن چشم شود، گفت: زمانی‌که چشم به این ویروس آلوده شده باشد دچار آبریزش، قرمزی و التهابات می‌شود.
این متخصص چشم پزشکی تصریح کرد: چشمان خود را نمالید و قطره‌های مرطوب‌کننده چشم ممکن است به رفع خارش کمک کنند، قبل و بعد از ریختن قطره در چشم، دست‌های خود را به مدت ۲۰ ثانیه بشویید و اگر نیاز است که چشمان خود را لمس کنید، به جای استفاده از انگشتان از دستمال استفاده کنید.
انتهای پیام
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 21714
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *