800
۰
روابط عمومی دادگستری کل سیستان و بلوچستان:

حکم یکی از عوامل جنایت کوه بیرک اجرا شد/ اعدام رئیس گروه ربایش پنج نفر از مرزبانان در سراوان

بامداد امروز حکم مجازات یکی از سرکرده های گروهک وابسته به جیش الظلم در سیستان و بلوچستان اجرا شد.
حکم یکی از عوامل جنایت کوه بیرک اجرا شد/ اعدام رئیس گروه ربایش پنج نفر از مرزبانان در سراوان
به گزارش شستون؛ به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان ،بامداد امروز حکم مجازات یکی از سرکرده های گروهک وابسته به جیش الظلم به نام " جاوید دهقان خلد" معروف به محمد عمر به سبب محاربه از طریق کشیدن سلاح و حمله مسلحانه به مامورین سپاه و عضویت و همکاری با گروهک جیش الظلم و جیش النصر اجرا و به دار مجازات آویخته شد.

در تاریخ 15 خرداد 94 در پی تحقیقات و اقدامات انجام شده در جهت شناسایی و دستگیری افراد شرور و گروهک های تروریستی متهم "جاوید دهقان خلد معروف به محمد عمر" از سرکرده های گروهک وابسته به جیش الظلم که در ربایش پنج نفر از مرزبانان در سراوان به عنوان رئیس گروه اقدام کرده بود، دستگیر شد.

پس از تفهیم اتهام اقدام مسلحانه علیه کشور و عضویت و همکاری موثر با گروهک‌های تروریستی پرونده نامبرده ‌با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه انقلاب اسلامی زاهدان ارسال شد.
 
دادگاه پس از انجام رسیدگی های قضائی نسبت به متهم " جاوید دهقان خلد" اقدام به صدور رأی کرد و بر اساس حکم دادگاه بدوی به اعدام محکوم شد.
 
در نهایت، پس از قطعیت حکم در دیوان عالی کشور و طی تشریفات قانونی، " جاوید دهقان خلد" بامداد امروز در محوطه زندان به مجازات رسید.
 
تشریفات قانونی پرونده قضایی وی از سال 94 تاکنون طی شده است.

شرکت در عملیات تروریستی در کوه بیرک ایرانشهر که منجر به شهادت 2 تن از نیروهای سپاه شد و ربایش پنج نفر از مرزبانان در سراوان از جمله اقدامات تروریستی این فرد بوده است.

بنابراین گزارش؛ در پی وقوع یک حادثه تروریستی در ظهر روز 20 فروردین ماه سال 94 دو نفر از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هنگام پایین آمدن از کوه بیرک در کمین تیراندازی تروریست‌ها قرار گرفتند و به شهادت رسیدند.

انتهای پیام/
شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 21778
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *