800
۰
قالیباف در صحن علنی مجلس:

لایحه فعلی بودجه ۱۴۰۰ اصلاح لایحه قبلی است

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده ملایر گفت: دولت لایحه قبلی بودجه 1400 را اصلاح کرده و به مجلس ارائه داده است؛ این لایحه جدید نیست و اصلاح لایحه گذشته است.
لایحه فعلی بودجه ۱۴۰۰ اصلاح لایحه قبلی است
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 28 بهمن) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه 1400 در تذکری اظهار داشت: اگر کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق و صحن رد شده بود، می‌توانست به دولت ارجاع شود اما حال که این لایحه در کمیسیون تلفیق تصویب و در صحن علنی رد شد، می‌توانست به کمیسیون بازگردد که حال به دولت ارجاع شد و اصلاحیه آن نیز به مجلس آمد.
وی افزود: باید مشخص شود لایحه‌ای که آن را بررسی می‌کنیم، لایحه جدید است یا اصلاح قبلی افزود: طبق ماده (133) آیین‌نامه داخلی مجلس اگر این لایحه جدید است، ابتدا باید نماینده دولت درباره آن صحبت می‌کرد و سپس موافقان و مخالفان به اظهارنظر می‌پرداختند؛ البته نامه روحانی درباره بازگشت لایحه ارائه شده اما کسی این لایحه را تقدیم مجلس نکرده است.
نماینده ملایر در مجلس خاطرنشان کرد: از آنجایی که این لایحه به کمیسیون نرفته و مستقیم به صحن آمده است، حال لازم بود نماینده دولت درباره آن اظهاراتی ارائه می‌کرد.
آزادی خواه گفت: لایحه باید اصلاح می شد اما لایحه به دولت ارجاع  و در آنجا مورد اصلاح قرار گرفت؛ آن زمان به اسم مجلس بود و حال به اسم دولت است که این مسئله فرقی نمی‌کند.
محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده ملایر گفت: در تبصره (3) ماده (182) به روشنی گفته شده است که می‌توان لایحه رد شده را به دولت اعاده کرد؛ اکنون دولت لایحه قبلی را اصلاح کرده و به مجلس ارائه داده لذا این لایحه جدید نیست و اصلاح لایحه گذشته است.
انتهای پیام/ک
سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
کد مطلب: 21922
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *